22 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Zacieśniamy współpracę ze Wschodem

OlsztynZacieśniamy współpracę ze Wschodem

Prezydent Olsztyna podpisał w poniedziałek (24.08) list intencyjny z Przewodniczącym Prowincja Szandong Chińskiej Republiki Ludowej.

reklama

To symboliczne, pierwsze spotkanie, które, mam nadzieję, zapoczątkuje udaną współpracę między naszymi miastami – tak przewodniczący Ludowej Politycznej Konferencji Konsultatywnej Miasta Weifang w Prowincji Shandong, Cui Jianping, podsumował wizytę w olsztyńskim ratuszu.

Podczas spotkania w stolicy Warmii i Mazur przedstawiciele Urzędu Miasta rozmawiali z delegacją chińską na temat wymiany i współpracy między dwoma miastami w różnych formach w dziedzinie gospodarki, m.in. handlu, nauki i techniki, kultury, edukacji, sportu czy zdrowia.

reklama

Chińska gospodarka prężnie się rozwija. Będziemy zatem utrzymywać stałe kontakty, aby nawiązać partnerskie stosunki między naszymi miastami – obiecał prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Po spotkaniu obie strony podpisały list intencyjny, w którym zobowiązały się m.in. do utrzymywania relacji, które będą skutkowały rozwojem wspólnego dobrobytu  i zacieśnieniem więzi między miastami.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane