fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kobieta oskarżona o próbę zabójstwa partnera

Wiadomości Kobieta oskarżona o próbę zabójstwa partnera

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyrokiem z dnia 13 stycznia 2021 r. skazał Agnieszkę P. na karę 8 lat pozbawienia wolności za usiłowanie dokonania zabójstwa swojego partnera. Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.

Agnieszka P. została oskarżona o to, że w dniu 2 lutego 2020 r., w mieszkaniu w miejscowości Smolanka w gminie Sępopol, usiłowała zabić swojego partnera Michała K. Według ustaleń prokuratora oskarżona zadała partnerowi cios nożem w klatkę piersiową, powodując obrażenia ciała realnie zagrażające jego życiu i wymagające pilnego leczenia operacyjnego. Mężczyzna przeżył tylko dzięki udzielonej mu w szpitalu pomocy medycznej.

Sąd Okręgowy w Olsztynie wyrokiem z dnia 13 stycznia 2021 r. uznał Agnieszkę P. za winną popełnienia zarzucanego jej czynu i skazał ją za to na karę 8 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł również, że oskarżona powinna odbywać karę pozbawienia wolności w zakładzie karnym prowadzącym terapię odwykową dla sprawców uzależnionych od alkoholu. Sąd podając ustne motywy wyroku podkreślił, że wina Agnieszki P. nie budzi żadnych wątpliwości. W ocenie Sądu, oskarżona, choć sama teraz temu zaprzecza, działała w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Michała K.

Sąd ustalił, że krytycznego dnia Agnieszka P. razem ze swoim konkubentem spożywała alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do banalnej sprzeczki dotyczącej kwestii dalszego picia alkoholu i palenia papierosów. Z takiego właśnie błahego powodu kobieta stała się nagle bardzo agresywna wobec partnera, chwyciła do ręki nóż kuchenny o długości ostrza ok. 31 cm i tym nożem próbowała pozbawić życia Michała K. Pierwszy cios nożem pokrzywdzony sparował. Mimo tego kobieta uderzyła nożem z całej siły po raz drugi, mierząc prosto w klatkę piersiową i powodując u partnera ranę realnie zagrażającą jego życiu.

Sąd zwrócił przy tym uwagę na naganną postawę oskarżonej także po zranieniu Michała K. Kobieta wprawdzie dalszych ciosów już nie zadawała, ale z obawy o przyszłe konsekwencje swego czynu, obawiając się przyjazdu policji, przez około 2 godziny zwlekała z wezwaniem karetki pogotowia do pokrzywdzonego, a kiedy nawet już to zrobiła, próbowała mataczyć w sprawie, przedstawiając korzystny dla siebie, przypadkowy charakter tego zdarzenia.

W ocenie Sądu kara wymierzona oskarżonej jest adekwatna do popełnionego przez nią czynu i sprawiedliwa. Mimo młodego wieku oskarżonej i faktu, że nie była dotychczas karana oceniając jej zachowanie w chwili czynu i po zdarzeniu Sąd stwierdził, że w jej przypadku brak jest podstaw do nadzwyczajnego złagodzenia kary. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x