fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Jest to pierwsza jednostka OSP z terenu powiatu olsztyńskiego, która spełniła takie kryteria

Wiadomości Jest to pierwsza jednostka OSP z terenu powiatu olsztyńskiego, która spełniła takie...

W dniu 11 stycznia 2021r. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Biskupiec, Prezesem OSP w Biskupcu oraz Naczelnikiem OSP w Biskupcu, podpisał porozumienie o włączeniu jednostki OSP w Biskupcu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, mł. bryg. Jarosław Gryciuk wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Biskupiec Panem Kamilem Kozłowskim, dh Janem Sochą, Prezesem OSP w Biskupcu oraz dh Arkadiuszem Sochą, Naczelnikiem OSP w Biskupcu, podpisał porozumienie o włączeniu jednostki OSP w Biskupcu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W dokumencie intencyjnym określono obowiązki, kryteria i uprawnienia każdej ze stron dotyczące: obszaru działania OSP Biskupiec, liczby pojazdów i rodzaju sprzętu specjalistycznego stanowiącego wyposażenia jednostki, zasad dysponowania na potrzeby systemu oraz stanu liczebnego członków czynnych, celem zabezpieczenia zdolności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

Jest to pierwsza jednostka OSP z terenu powiatu olsztyńskiego w roku 2021, która poprzez własną aktywność spełniła kryteria włączenia do KSRG. Decyzję w przedmiotowym zakresie podejmie, na wniosek Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: KM PSP w Olsztynie

Zdjęcia: UM Biskupiec

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x