fbpx
11 C
Olsztyn
środa, 4 sierpnia, 2021

Jest to pierwsza jednostka OSP z terenu powiatu olsztyńskiego, która spełniła takie kryteria

reklama
reklama
Wyślij przez

W dniu 11 stycznia 2021r. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Biskupiec, Prezesem OSP w Biskupcu oraz Naczelnikiem OSP w Biskupcu, podpisał porozumienie o włączeniu jednostki OSP w Biskupcu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie, mł. bryg. Jarosław Gryciuk wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Biskupiec Panem Kamilem Kozłowskim, dh Janem Sochą, Prezesem OSP w Biskupcu oraz dh Arkadiuszem Sochą, Naczelnikiem OSP w Biskupcu, podpisał porozumienie o włączeniu jednostki OSP w Biskupcu do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

W dokumencie intencyjnym określono obowiązki, kryteria i uprawnienia każdej ze stron dotyczące: obszaru działania OSP Biskupiec, liczby pojazdów i rodzaju sprzętu specjalistycznego stanowiącego wyposażenia jednostki, zasad dysponowania na potrzeby systemu oraz stanu liczebnego członków czynnych, celem zabezpieczenia zdolności prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

reklama

Jest to pierwsza jednostka OSP z terenu powiatu olsztyńskiego w roku 2021, która poprzez własną aktywność spełniła kryteria włączenia do KSRG. Decyzję w przedmiotowym zakresie podejmie, na wniosek Warmińsko-Mazurskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Źródło: KM PSP w Olsztynie

Zdjęcia: UM Biskupiec

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
reklama

Popularne filmiki z Olsztyna i regionu

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest
Niezalogowany użytkownik musi zaakceptować poniższe warunki
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze