fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Akcja ratunkowa – wyciągnęli zwierzęta z lodowatej wody

Wiadomości Akcja ratunkowa - wyciągnęli zwierzęta z lodowatej wody

Dwa jelenie zostały uwięzione w korycie rzeki, z którego nie mogły się wydostać. Z pomocą przyszli im funkcjonariusze policji i straży pożarnej. 

Cała sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę (10.01) przed południem. Nowomiejski policjant ruchu drogowego w trakcie służby odebrał telefon od strażnika Łowickiego Koła Łowieckiego PONOWA informujący, że w miejscowości Bratian (gmina Nowe Miasto Lubawskie) w rzece pływają trzy jelenie. Zwierzęta nie mogły same wyjść z wody ze względu na oblodzone brzegi rzeki.

Policjanci powiadomili o zdarzeniu policyjnego dyżurnego oraz dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Do akcji poza policjantami włączyli się strażacy z Nowego Miasta Lubawskiego oraz z Bratiana. Na miejsce ściągnięto także dwie łodzie motorowe.

Po bardzo ciężkiej i prowadzonej w trudnych warunkach akcji ratowniczej zwierzęta zostały wyciągnięte przez policjantów i strażaków na brzeg. Niestety jeden z jeleni nie przeżył lodowatej kąpieli – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Akcja nagrzewania jeleni oraz poprawy ich krążenia trwała ponad 2 godziny i była na bieżąco konsultowana z lekarzem weterynarii.

Na miejsce został także wezwany łowczy Koła Łowieckiego PONOWA w Toruniu odpowiedzialnego za ten obwód łowiecki, który wspólnie z myśliwymi i funkcjonariuszami objął zwierzęta opieką. Po zakończonej sukcesem akcji zwierzęta wróciły do lasu.

policja jelenie woda akcja ratownicza zima 3

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x