16 C
Olsztyn
czwartek, 23 Maj, 2019
reklama

Akcja ratunkowa – wyciągnęli zwierzęta z lodowatej wody

Strona główna Wiadomości Na sygnale Akcja ratunkowa - wyciągnęli zwierzęta z lodowatej wody
reklama

Dwa jelenie zostały uwięzione w korycie rzeki, z którego nie mogły się wydostać. Z pomocą przyszli im funkcjonariusze policji i straży pożarnej. 

Cała sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę (10.01) przed południem. Nowomiejski policjant ruchu drogowego w trakcie służby odebrał telefon od strażnika Łowickiego Koła Łowieckiego PONOWA informujący, że w miejscowości Bratian (gmina Nowe Miasto Lubawskie) w rzece pływają trzy jelenie. Zwierzęta nie mogły same wyjść z wody ze względu na oblodzone brzegi rzeki.

reklama

Policjanci powiadomili o zdarzeniu policyjnego dyżurnego oraz dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Do akcji poza policjantami włączyli się strażacy z Nowego Miasta Lubawskiego oraz z Bratiana. Na miejsce ściągnięto także dwie łodzie motorowe.

Po bardzo ciężkiej i prowadzonej w trudnych warunkach akcji ratowniczej zwierzęta zostały wyciągnięte przez policjantów i strażaków na brzeg. Niestety jeden z jeleni nie przeżył lodowatej kąpieli – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Akcja nagrzewania jeleni oraz poprawy ich krążenia trwała ponad 2 godziny i była na bieżąco konsultowana z lekarzem weterynarii.

Na miejsce został także wezwany łowczy Koła Łowieckiego PONOWA w Toruniu odpowiedzialnego za ten obwód łowiecki, który wspólnie z myśliwymi i funkcjonariuszami objął zwierzęta opieką. Po zakończonej sukcesem akcji zwierzęta wróciły do lasu.

policja jelenie woda akcja ratownicza zima 3

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma