fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Akcja ratunkowa – wyciągnęli zwierzęta z lodowatej wody

Dwa jelenie zostały uwięzione w korycie rzeki, z którego nie mogły się wydostać. Z pomocą przyszli im funkcjonariusze policji i straży pożarnej. 

Cała sytuacja miała miejsce w minioną niedzielę (10.01) przed południem. Nowomiejski policjant ruchu drogowego w trakcie służby odebrał telefon od strażnika Łowickiego Koła Łowieckiego PONOWA informujący, że w miejscowości Bratian (gmina Nowe Miasto Lubawskie) w rzece pływają trzy jelenie. Zwierzęta nie mogły same wyjść z wody ze względu na oblodzone brzegi rzeki.

Policjanci powiadomili o zdarzeniu policyjnego dyżurnego oraz dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim. Do akcji poza policjantami włączyli się strażacy z Nowego Miasta Lubawskiego oraz z Bratiana. Na miejsce ściągnięto także dwie łodzie motorowe.

Po bardzo ciężkiej i prowadzonej w trudnych warunkach akcji ratowniczej zwierzęta zostały wyciągnięte przez policjantów i strażaków na brzeg. Niestety jeden z jeleni nie przeżył lodowatej kąpieli – podaje Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. – Akcja nagrzewania jeleni oraz poprawy ich krążenia trwała ponad 2 godziny i była na bieżąco konsultowana z lekarzem weterynarii.

Na miejsce został także wezwany łowczy Koła Łowieckiego PONOWA w Toruniu odpowiedzialnego za ten obwód łowiecki, który wspólnie z myśliwymi i funkcjonariuszami objął zwierzęta opieką. Po zakończonej sukcesem akcji zwierzęta wróciły do lasu.

policja jelenie woda akcja ratownicza zima 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...