fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 28 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Prowadził pod wpływem narkotyków

Wiadomości Prowadził pod wpływem narkotyków

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Wielbarka. Policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili przy nim tabletki ecstasy oraz marihuanę. Jego o 4 lata starszy kolega, kierowca Forda, prawdopodobnie usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod działaniem środków zabronionych.

W piątek (08.01.21r.) parę minut po godzinie 02:00 na ulicy Władysława Jagiełły miejscowości Wielbark, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Forda. Za kierownicą siedział 31-latek, a na miejscu pasażera jego 26-letni znajomy, obaj mężczyźni to mieszkańcy Wielbarka. W trakcie przeprowadzanej interwencji, mundurowi nabrali podejrzeń, że mężczyźni mogą znajdować się pod działaniem substancji zabronionych. Ich stan psychofizyczny oraz podenerwowanie świadczyło o tym, że mogą chcieć coś ukryć. Funkcjonariusze postanowili poddać mężczyzn kontroli osobistej.
W trakcie przeszukania okazało się, że 26-letni pasażer w kieszeni spodni ukrył tabletki ecstasy. Uwagę mundurowych przykuła również czarna torebka typu nerka, w której zabezpieczyli oni marihuanę.

Obaj mężczyźni zostali poddani badaniu na zawartość w organizmie narkotyków. W obu przypadkach test wyszedł pozytywny. W związku z powyższym 31 i 26-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do szczycieńskiej komendy.

26-letni mieszkaniec Wielbarka w trakcie przesłuchania przyznał, że zabezpieczone przez szczycieńskich policjantów narkotyki należały do niego. Za posiadanie substancji zabronionych grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wobec 31-letniego kierowcy toczy się odrębne postępowanie, które wyjaśni czy usłyszy on zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod działaniem substancji prawnie zakazanych.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x