fbpx
0.3 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Prowadził pod wpływem narkotyków

reklama

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mieszkańcowi Wielbarka. Policjanci podczas kontroli drogowej ujawnili przy nim tabletki ecstasy oraz marihuanę. Jego o 4 lata starszy kolega, kierowca Forda, prawdopodobnie usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod działaniem środków zabronionych.

W piątek (08.01.21r.) parę minut po godzinie 02:00 na ulicy Władysława Jagiełły miejscowości Wielbark, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Forda. Za kierownicą siedział 31-latek, a na miejscu pasażera jego 26-letni znajomy, obaj mężczyźni to mieszkańcy Wielbarka. W trakcie przeprowadzanej interwencji, mundurowi nabrali podejrzeń, że mężczyźni mogą znajdować się pod działaniem substancji zabronionych. Ich stan psychofizyczny oraz podenerwowanie świadczyło o tym, że mogą chcieć coś ukryć. Funkcjonariusze postanowili poddać mężczyzn kontroli osobistej.
W trakcie przeszukania okazało się, że 26-letni pasażer w kieszeni spodni ukrył tabletki ecstasy. Uwagę mundurowych przykuła również czarna torebka typu nerka, w której zabezpieczyli oni marihuanę.

Czytaj też:  Święto Niepodległości z wojskowym piknikiem, biegiem i regatami

Obaj mężczyźni zostali poddani badaniu na zawartość w organizmie narkotyków. W obu przypadkach test wyszedł pozytywny. W związku z powyższym 31 i 26-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do szczycieńskiej komendy.

reklama

26-letni mieszkaniec Wielbarka w trakcie przesłuchania przyznał, że zabezpieczone przez szczycieńskich policjantów narkotyki należały do niego. Za posiadanie substancji zabronionych grozi mu teraz kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wobec 31-letniego kierowcy toczy się odrębne postępowanie, które wyjaśni czy usłyszy on zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego pod działaniem substancji prawnie zakazanych.

Źródło: KPP Szczytno

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama