27 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Napisał byłej partnerce, że chce odebrać sobie życie

WiadomościNapisał byłej partnerce, że chce odebrać sobie życie

28-latek z gminy Świętajno pod nieobecność swojej byłej partnerki, wdarł się do jej mieszkania i wysłał smsa, że chce odebrać sobie życie. Szybko okazało się, że 28-latek chciał tylko skłonić kobietę do powrotu do domu.

reklama

Do zdarzenia doszło w środę (06.01.21r.) tuż przed północą. 28-letni mieszkaniec gminy Świętajno wszedł do mieszkania swojej byłej partnerki, po czym wysłał jej smsa, że chce odebrać sobie życie. Wystraszona kobieta, która akurat przebywała poza granicami naszego powiatu, natychmiast powiadomiła o tym fakcie oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy.

Zgłoszenie to postawiło na nogi zarówno zespół pogotowia ratunkowego, jak i szczycieńskich policjantów. Pod wskazanym adresem służby ratunkowe zastały mężczyznę, który ukrył się w jednym z pomieszczeń i nie dawał oznak życia. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, że 28-latek może znajdował się w okolicznościach zagrażających jego życiu i zdrowiu, policjanci podjęli decyzję o potrzebie siłowego dostania się do wnętrza domu.

reklama

Mundurowi w jednym z pokoi zastali 28-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Mężczyzna był nietrzeźwy. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że „nie chciał sobie nic zrobić, chciał tylko, aby jego była partnerka wróciła do domu”.

Obecny na miejscu zespół pogotowia ratunkowego przebadał 28-latka i potwierdził, że nie wymaga on dalszej hospitalizacji medycznej. Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do szczycieńskiej komendy. W trakcie przeszukania okazało się, że 28-latek ukrył klucze do mieszkania swojej byłej partnerki w skarpetce. Chociaż zarzekał się, że do jej domu wszedł przez uchylone okno.

reklama

Pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o naruszeniu przez byłego partnera jej miru domowego. 28-latek przyznał się do postawionych mu zarzutów. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, grozi mu kara nawet do roku pobawienia wolności.

Źródło: KPP w Szczytnie

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia