7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pożar mieszkania. Policja ewakuował mieszkańców

WiadomościPożar mieszkania. Policja ewakuował mieszkańców

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie wpłynęła informacja o pożarze mieszkania w miejscowości Biskupiec.

reklama

Dyżurny SK KM niezwłocznie zadysponował 4 zastępy Straży Pożarnej, w tym dwa zastępy z JRG 3 Biskupiec oraz OSP Biskupiec i OSP Bredynki.

Przed przybyciem Straży Pożarnej na zdarzenie najechał patrol Policji, który zauważył wydobywający się dym z okna oraz płomienie. Policjanci niezwłocznie powiadomili wszystkich mieszkańców o zdarzeniu i nakazali ewakuację na zewnątrz budynku. Przy użyciu samochodowej gaśnicy proszkowej podjęli próbę gaszenia, co znacząco ograniczyło rozprzestrzenianie się pożaru. W chwili zdarzenia w mieszkaniu spał mężczyzna, którego również ewakuowali na zewnątrz.

reklama

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego panuje zadymienie.

Działania Straży Pożarnej polegały na wprowadzeniu roty w sprzęcie ochrony układu oddechowego z nawodnioną linią gaśniczą oraz zlokalizowaniu pożaru. Stwierdzono, że pożarem objęte jest wyposażenie kuchni wraz ze stropem wykonanym z płyty kartonowo gipsowej oraz drewnianego stelażu. Następnie oddymiono obiekt przy użyciu wentylatora osiowego oraz dokonano pomiarów detektorem wielogazowym na obecność substancji niebezpiecznych.

Spalił trzy domy. Mieszkaniec Olsztyna zatrzymany!
reklama

Ponadto, do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia, strażacy udzielili pomocy medycznej oraz udzielili wsparcia psychicznego ewakuowanemu mężczyźnie.

Mężczyzna po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu zdarzenia.

Pożar mieszkania w Biskupcu

Pożar mieszkania w Biskupcu

Pożar mieszkania w Biskupcu

Pożar mieszkania w Biskupcu

Źródło: KM PSP w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maku
10 stycznia 2021 01:11

Nie spał i nie ewakuowali go tylko sam wyszedł z mieszkania przed czym jeszcze otworzył okna i wyjął butle z gazem . Trochę błędne informacje ale to szczegół

Popularne
Ogłoszenia

Taksówka spaliła się pod Galerią Warmińską

Ruszyła zrzutka dla poszkodowanych w pożarze