fbpx
4 C
Olsztyn
środa, 14 kwietnia, 2021
reklama

Pożar mieszkania. Policja ewakuował mieszkańców

reklama

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Olsztynie wpłynęła informacja o pożarze mieszkania w miejscowości Biskupiec.

Dyżurny SK KM niezwłocznie zadysponował 4 zastępy Straży Pożarnej, w tym dwa zastępy z JRG 3 Biskupiec oraz OSP Biskupiec i OSP Bredynki.

Przed przybyciem Straży Pożarnej na zdarzenie najechał patrol Policji, który zauważył wydobywający się dym z okna oraz płomienie. Policjanci niezwłocznie powiadomili wszystkich mieszkańców o zdarzeniu i nakazali ewakuację na zewnątrz budynku. Przy użyciu samochodowej gaśnicy proszkowej podjęli próbę gaszenia, co znacząco ograniczyło rozprzestrzenianie się pożaru. W chwili zdarzenia w mieszkaniu spał mężczyzna, którego również ewakuowali na zewnątrz.

reklama

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego panuje zadymienie.

Działania Straży Pożarnej polegały na wprowadzeniu roty w sprzęcie ochrony układu oddechowego z nawodnioną linią gaśniczą oraz zlokalizowaniu pożaru. Stwierdzono, że pożarem objęte jest wyposażenie kuchni wraz ze stropem wykonanym z płyty kartonowo gipsowej oraz drewnianego stelażu. Następnie oddymiono obiekt przy użyciu wentylatora osiowego oraz dokonano pomiarów detektorem wielogazowym na obecność substancji niebezpiecznych.

Ponadto, do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia, strażacy udzielili pomocy medycznej oraz udzielili wsparcia psychicznego ewakuowanemu mężczyźnie.

Mężczyzna po przebadaniu przez ZRM pozostał na miejscu zdarzenia.

Pożar mieszkania w Biskupcu

Pożar mieszkania w Biskupcu

Pożar mieszkania w Biskupcu

Pożar mieszkania w Biskupcu

Źródło: KM PSP w Olsztynie

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze