fbpx
-0 C
Olsztyn
Thursday, 8 December, 2022
reklama

Radny PiS-u chce doprowadzić do zakazania palenia papierosów na balkonach

OlsztynRadny PiS-u chce doprowadzić do zakazania palenia papierosów na balkonach

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podczas sesji Rady Miasta (18.12) nieoczekiwanie radny klubu PiS spytał, czy nie można formalnie zakazać palenia na balkonach w domach wielorodzinnych.

Radni mieli pochylić się nad uchwałą, która dotyczyła Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2015 rok. Błażej Gawroński, dyrektor Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień, zreferował uchwałę, nakreślił główne problemy z jakimi boryka się placówka i omówił statystki dotyczące ambulatorium dla nietrzeźwych. Po tym rozpoczęła się dyskusja, w której wziął udział m.in. radny Krzysztof Kacprzycki (SLD), czy Krzysztof Nowacki (PiS). Głos zabrał także Dariusz Rudnik (PiS), który tłumaczył, że wielokrotnie był pytany, czy nie może poruszyć na sesji Rady Miasta kwestii spożywania alkoholu na klatkach schodowych i palenia papierosów

Michał Wypij ujawnia swój przebiegły plan jak wygrać z PiS w nadchodzących wyborach

– Odbyłem wiele spotkań z mieszkańcami miasta i wiele osób zwracało mi uwagę na problem, który dotyczy spożywania alkoholu szczególnie w budynkach wielorodzinnych – mówił radny. – Skarżą się mieszkańcy, że niektórzy ludzie palą na klatkach lub piją alkohol na balkonach. A przecież szczelność naszych mieszkań jest różna. Mam prośbę: czy nie można tego problemu przeanalizować, aby doprowadzić do zakazu spożywania alkoholu i palenia na klatkach schodowych i balkonach?

Radny w rozmowie z “Kurierem Olsztyńskim” rozwinął swoją myśl, mówiąc, że wolność jednych nie może ograniczać drugich.

– W okresie letnim często dym z papierosów, na zasadzie komina, wlatuje do mieszkań wyżej. Znam ten problem osobiście – tłumaczy radny. – Wiem, że to może nie będzie popularny pomysł, ale nie mogę się kierować tylko tym, aby nikomu się nie narazić. Pod koniec sesji złożyłem oficjalną interpelację w tej sprawie.

Podczas sesji wybrano także nowych wiceprzewodniczących Rady Miasta w kadencji 2014-2018. Zostali nimi: Zbigniew Dąbkowski (Klub Ponad Podziałami), Monika Rogińska-Stanulewicz (Demokratyczny Olsztyn) oraz Grzegorz Smoliński (Prawo i Sprawiedliwość).

Syn prof. Władysława Bartoszewskiego w Olsztynie. Wykład otwarty pt. „Warto być przyzwoitym”

rak

reklama
reklama
reklama

15 KOMENTARZY

15 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze