fbpx
-0 C
Olsztyn
czwartek, 8 grudnia, 2022
reklama

Kolejna ofiara alkoholu? Utonął 47-latek

WiadomościKolejna ofiara alkoholu? Utonął 47-latek

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ciało mieszkańca gminy Braniewo wyłowiono z Jeziora Gronowskiego. Mężczyzna prawdopodobnie pił wcześniej alkohol na jednej z pobliskich plaż. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Olsztyńscy policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 47-letniego mieszkańca gm. Braniewo. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w miniony wtorek wieczorem mężczyzna wraz ze swoją rodziną poszedł nad jezioro. Na jednej z dzikich plaż Jeziora Gronowskiego spotkał znajomych, z którymi pił alkohol. – Kiedy mężczyzna postanowił popływać, członkowie jego rodziny i znajomi – nie czekając, aż wyjdzie z wody – opuścili plażę i pojechali do domu. Następnego dnia rodzina zaniepokojona tym, że mężczyzna nie wrócił do domu, powiadomiła policję o jego zaginięciu – relacjonują olsztyńscy funkcjonariusze.

Do pomocy przy poszukiwaniach zaginionego 47-latka wezwani zostali m.in. policyjni wodniacy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, grupa nurków z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, strażacy z ochotniczej straży pożarnej. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano łącznie ponad 20 funkcjonariuszy służb ratowniczych, wykorzystano również dwie łodzie ratunkowe, sonar i radiowozy. Przeszukany został każdy zakamarek linii brzegowej jeziora. Funkcjonariusze wykorzystując bosaki, kotwice, liny oraz siatki sprawdzali jezioro z łodzi ratunkowych.

Krwawy poker. Brat poczuł się oszukany? Fatalnie się to skończyło dla jego krewnego

Po południu biorący udział w poszukiwaniach płetwonurkowie ze straży pożarnej znaleźli i wydobyli z jeziora ciało 47-latka. Na miejscu pracowała także policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza z technikiem kryminalistyki oraz prokuratorem.

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze