fbpx
16 C
Olsztyn
sobota, 30 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kolejne paralizatory dla policji

OlsztynKolejne paralizatory dla policji

Głównym celem wdrożenia do służby paralizatorów jest umożliwienie oficerom dyżurnym jednostek, kierowania do trudnych interwencji policjantów wyposażonych w niezwykle skuteczny, a jednocześnie bardzo bezpieczny środek przymusu bezpośredniego. Nowoczesne urządzenia obezwładniają osoby za pomocą energii elektrycznej, porażają napastnika strzałem o sile 50 tysięcy wolt, wystrzelają konfetti i nagrywają całe zajście.

reklama

Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie pozyskała kolejne 22 egzemplarze nowoczesnych urządzeń do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej. Dzięki temu już w grudniu i styczniu do każdej komendy powiatowej policji, komisariatów w Biskupcu, Pasłęku, Morągu i Ornecie oraz Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie trafi po jednym egzemplarzu takiego urządzenia. Nowe policyjne paralizatory porażą napastnika strzałem o sile 50 tysięcy wolt, wystrzelą konfetti i nagrają całe zajście. Urzadzenia te mają możliwość obezwładnić dwóch napastników jednocześnie. W sumie policjanci mają już do dyspozycji 33 tego typu środki przymusu bezpośredniego.

Na Warmii i Mazurach przeszkolonych w sumie jest już blisko 100 funkcjonariuszy. W miniony czwartek kolejni policjanci przeszli kurs składający się z dwóch etapów- teorii i praktyki. Podczas pierwszego funkcjonariusze zapoznają się z podstawami prawnymi użycia i wykorzystania przedmiotów przeznaczonych do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej, a także zapoznawali się z budową i właściwościami paralizatora elektrycznego, sposobu jego działania w różnych warunkach pogodowych. Drugi etap to część praktyczna. Funkcjonariusze ćwiczyli między innymi sposób noszenia paralizatora, jego dobycie i przygotowanie do użycia, wymianę kartridży, a także procedurę oddania strzału. Nie pominięto kwestii związanych z udzieleniem pierwszej pomocy. Każdy etap kończył się testem. Test wiedzy składał się z 25 zadań testowych zamkniętych wielokrotnego wyboru. Test praktyczny sprawdzał nabyte umiejętności używania paralizatora elektrycznego z uwzględnieniem elementów taktyki i techniki posługiwania się.

reklama

paralizator

red

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia