18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich

WiadomościW tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich

Caritas Archidiecezji Warmińskiej z powodu obostrzeń sanitarnych nie zorganizował w tym roku tradycyjnej wigilii dla ubogich. Ponad 400 potrzebujących otrzymało paczki z jedzeniem na wynos i drobnymi prezentami – poinformował dyrektor warmińskiego Caritasu ks. Paweł Zięba.

reklama

W tym roku Caritas Archidiecezji Warmińskiej nie mógł podjąć ubogich i samotnych wigilijnym posiłkiem.

“Zabraniają tego przepisy wynikające ze stanu epidemii. Nawet codzienne ciepłe posiłki dla ubogich serwujemy wyłącznie na wynos” – powiedział dyrektor Caritasu Archidiecezji Warmińskiej ks. Paweł Zięba i dodał, że wiele osób zjada je w pobliżu stołówki Caritasu, siedząc na ławkach, czy korzystając z lad na pobliskim targowisku. Caritas dziennie wydaje 100 posiłków dla ubogich.

reklama

W Wigilię od godz. 12.00 w stołówce przy ul. Grunwaldzkiej w Olsztynie Caritas rozpoczął wydawanie paczek dla osób, które zwykle uczestniczyły w wigiliach.

“Były to ciepły posiłek, jedzenie na święta, ciasto i drobne upominki” – powiedział ks. Zięba, dodając, że na listę chętnych do odebrania wigilijnej paczki zapisało się 400 osób.

W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich W tym roku w Caritasie bez tradycyjnej wigilii dla ubogich

reklama

Polecane: Ranking Najlepszych Tabletek na Odchudzanie [SPRAWDŹ]

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maciek Kazimierczuk
25 grudnia 2020 04:30

Wszystko Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzy Maciek Kazimierczuk z rodziną 🎄 🎅 🎁
https://youtube.com/channel/UCrD0_JpjZHCffCkauG7_Z8A

Polecane