fbpx
5 C
Olsztyn
poniedziałek, 12 kwietnia, 2021
reklama

Zmiana harmonogramu pracy punktów wymazowych w okresie świątecznym w woj. warmińsko-mazurskim

reklama

W regionie Warmii i Mazur mamy 28 punktów pobrań, w których można wykonać badania w kierunku zakażenia koronawirusem. Warto wiedzieć, iż w okresie świątecznym, czyli od 25 do 27 grudnia 2020 r. oraz 1 stycznia 2021 roku, punkty pobrań pracują w innych dniach i godzinach niż do tej pory.

Świąteczny harmonogram pracy punktów wymazowych w naszym regionie opublikowany został na stronie internetowej Warmińsko-Mazurskiego OW NFZ pod linkiem: https://www.nfz-olsztyn.pl/pacjent/aktualnosci/harmonogram-pracy-punktow- wymazowych-w-od-25-grudnia-2020-r-do-1-stycznia-2021-r-,114.html

Bezpłatne testy w punktach pobrań mogą wykonać osoby posiadające zlecenie wystawione przez:
lekarza podstawowej opieki zdrowotnej (POZ),
lekarza nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej,
lekarza w hospicjach,
lekarza w zakładach opiekuńczo-leczniczych.

reklama

Testy na obecność koronawirusa na zlecenie lekarza ubezpieczenia zdrowotnego są bezpłatne. Ich wykonanie finansuje NFZ. Od dnia następującego po dniu zlecenia testu, obowiązuje 10 dniowa kwarantanna i można ją opuścić tylko na czas dojazdu do punktu pobrań, wykonania testu i powrotu. Jeżeli wynik testu jest negatywny, zwolnienie z kwarantanny jest automatyczne. Na badanie należy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i nr PESEL. W razie braku nr PESEL, lekarz wpisuje na zleceniu np. serię i nr paszportu.

Punkt drive thru przy UWM w Olsztynie prowadzony przez Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej z 45 batalionu lekkiej piechoty w Olsztynie w wigilię czynny jest w godzinach od 10 do 14.

Punkt dla zmotoryzowanych przy wydziale humanistycznym Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego na parkingu przy ul. Obitza jest jednym z dwóch punktów drive thru w województwie warmińsko- mazurskim przystosowanym tylko dla poruszających się autem. Punkt obsługiwany przez żołnierzy 45blp działa 6 dni w tygodniu.

W wigilię punkt pobierania wymazów będzie otwarty od 10:00 do 14:00, natomiast od 25 do 27 grudnia oraz 1 stycznia punkt będzie zamknięty. W okresie od 28 do 31 grudnia wymazy będą pobierane w godzinach 10:00 – 14:00.

Terytorialsi zwiększyli zaangażowanie w walce z COVID-19 w obszarze pobierania wymazów, by odciążyć stacje sanitarno-epidemiologiczne oraz szpitale. Do punktu drive thru kierowani są wszyscy, którzy posiadają wskazanie do badania na obecność wirusa SARS Cov2 wystawione przez lekarza rodzinnego, szpital lub stacje sanitarno-epidemiologiczną.

Utrzymywane są także mobilne zespoły wymazowe do pobierania próbek, które działają m.in. w domach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczych oraz środowiskach domowych.

Źródło: NFZ, 4.W-MBOT

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze