fbpx
19 C
Olsztyn
poniedziałek, 25 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Browar Braniewo, który był zagrożony zamknięciem został sprzedany

WiadomościBrowar Braniewo, który był zagrożony zamknięciem został sprzedany

Największa polska spółka związana z piwem, Van Pur, wykupiła Browar Braniewo. Przyszłość browaru była niepewna i miał on zostać zamknięty, jednak finalnie do tego nie dojdzie.

reklama

Van Pur oraz Grupa Żywiec dopięły sprzedaży braniewskiego browaru – poinformował burmistrz Braniewa, Tomasz Sielicki.

“Czy zatrudnieni w Browarze, ich rodziny oraz wszyscy Mieszkańcy Braniewa mogli sobie wymarzyć piękniejszy prezent pod choinkę? – pisze burmistrz na swoim Facebooku.

reklama

W dniu 21 grudnia Van Pur S.A. i Grupa Żywiec podpisały umowę sprzedaży Browaru Braniewo Sp. z o.o., po tym jak UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez Van Pur S.A. 100 proc udziałów w spółce Browar Braniewo Sp. z o.o., praw do marek „Kuflowe”, „Braniewo” oraz „Jasne, że Pełne”, a także nieruchomości i aktywów związanych z produkcją tych piw w browarze.

Van Pur nie zwalnia tempa, pomimo panującej pandemii, firma wzmacnia swoją pozycję rynkową. Największa niezależna spółka piwowarska w Polsce właśnie podpisała umowę z Grupą Żywiec na mocy której przejmie 100% udziałów w spółce Browar Braniewo Sp. z o.o. w tym oraz prawa do marek ”Braniewo”, „Kuflowe” oraz „Jasne, że pełne” oraz nieruchomości i aktywów związanych z produkcją tych piw w browarze. Van Pur jest jednym z największych producentów piwa w Europie Środkowo Wschodniej, a obecne możliwości produkcyjne firmy to niemal 5 mln hektolitrów piwa rocznie. Dzięki przejęciu Browaru Braniewo, wzrosną do około 6 mln hektolitrów, a firma będzie mogła zaoferować swoim klientom rozbudowane portfolio produktów.

reklama

“Widzimy znaczny potencjał, zarówno w kontekście marek Browaru Braniewo jak i mocy produkcyjnych, dzięki którym potencjał produkcyjny browarów należących do Van Pur wzrośnie do prawie 6 mln hektolitrów piwa rocznie. To dla nas duży sukces i cieszymy się, że w tych trudnych ekonomicznie czasach, nasza firma może konsekwentnie się rozwijać, wykorzystując nowe możliwości na rodzimym rynku. Przejęcie od Grupy Żywiec Browaru Braniewo, to nie tylko kolejny krok w rozwoju naszej firmy, ale także możliwość utrzymania miejsc pracy i inwestycja na krajowym rynku, który jest dla nas niezwykle istotny. Cieszymy się, że nasze portfolio zostanie wzbogacone o kolejne, popularne wśród konsumentów marki” – komentuje Jagoda Iwańczuk, Prezes Zarządu Van Pur S.A.

Źródło: Van Pur

reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piter
27 grudnia 2020 15:34

Najlepsze piwo…. kiedyś.Ale niestety konkurencja wykończyła Braniewo..

Polecane
Ogłoszenia