fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Ciężarówka zapaliła się po uderzeniu w drzewo. Ranny kierowca był uwięziony w środku

reklama

19 grudnia br. tuż przed godziną 11.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w miejscowości Krekole ( gmina Kiwity). Z uzyskanych informacji wynika, że ciężarówka po uderzeniu w przydrożne drzewo stanęła w płomieniach. Wewnątrz uwięziony został kierowca.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z lidzbarskiej Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej oraz najbliższe zastępy z OSP Kiwity oraz OSP Rogóż.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali samochód ciężarowy marki Mercedes po czołowym uderzeniu z przydrożnym drzewem. Kabina objęta była już ogniem. Kierowca natomiast znajdował się poza pojazdem w bezpiecznej odległości. W wyniku uderzenia, mężczyzna doznał urazu lewej kończyny dolnej. Deformacje kabiny oraz obrażenia te uniemożliwiały samodzielne opuszczenia wraku. Na wypadek najechało dwóch mężczyzn, którzy uratowali życie kierowcy, ewakuując go z palącej się szoferki. Auto było dociążone zrzynami tartacznymi, które przewoził na skrzyni ciężarówki.

reklama

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy, ugaszeniu pożaru podając prąd piany ciężkiej w natarciu na palący się pojazd.

Ostatecznie poszkodowany został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Bartoszycach w celu hospitalizacji.

Ciężarówka zapaliła się po uderzeniu w drzewo. Ranny kierowca był uwięziony w środku
Autor zdjęcia: KP PSP Lidzbark Warmiński

Źródło: KP PSP Lidzbark Warmiński

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: