18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Ciężarówka zapaliła się po uderzeniu w drzewo. Ranny kierowca był uwięziony w środku

WiadomościCiężarówka zapaliła się po uderzeniu w drzewo. Ranny kierowca był uwięziony w...

19 grudnia br. tuż przed godziną 11.00 dyżurny stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim otrzymał zgłoszenie o wypadku komunikacyjnym w miejscowości Krekole ( gmina Kiwity). Z uzyskanych informacji wynika, że ciężarówka po uderzeniu w przydrożne drzewo stanęła w płomieniach. Wewnątrz uwięziony został kierowca.

reklama

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowane zostały dwa zastępy z lidzbarskiej Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej oraz najbliższe zastępy z OSP Kiwity oraz OSP Rogóż.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia zastali samochód ciężarowy marki Mercedes po czołowym uderzeniu z przydrożnym drzewem. Kabina objęta była już ogniem. Kierowca natomiast znajdował się poza pojazdem w bezpiecznej odległości. W wyniku uderzenia, mężczyzna doznał urazu lewej kończyny dolnej. Deformacje kabiny oraz obrażenia te uniemożliwiały samodzielne opuszczenia wraku. Na wypadek najechało dwóch mężczyzn, którzy uratowali życie kierowcy, ewakuując go z palącej się szoferki. Auto było dociążone zrzynami tartacznymi, które przewoził na skrzyni ciężarówki.

reklama

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy, ugaszeniu pożaru podając prąd piany ciężkiej w natarciu na palący się pojazd.

Ostatecznie poszkodowany został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w Bartoszycach w celu hospitalizacji.

Ciężarówka zapaliła się po uderzeniu w drzewo. Ranny kierowca był uwięziony w środku
Autor zdjęcia: KP PSP Lidzbark Warmiński

Źródło: KP PSP Lidzbark Warmiński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane