18 C
Olsztyn
sobota, 22 czerwca, 2024
reklama

Warmińsko-Mazurskie. Spadła liczba zajętych respiratorów i łóżek

WiadomościWarmińsko-Mazurskie. Spadła liczba zajętych respiratorów i łóżek

W woj. warmińsko-mazurskim w środę z powodu zakażenia COVID-19 hospitalizowanych jest 766 pacjentów, z których 68 jest podłączonych do respiratorów. Kolejny dzień w regionie utrzymuje się wysoki odsetek zakażeń na 10 tys. mieszkańców.

reklama

Służby wojewody warmińsko-mazurskiego poinformowały w środę po południu, że w szpitalach regionu hospitalizowanych jest 766 pacjentów zakażonych koronawirusem. Oznacza to niewielki spadek, we wtorek w szpitalach przebywało 784 pacjentów.

Pod respiratorami przebywa w środę po południu 68 pacjentów, we wtorek było ich 71.

reklama

W woj. warmińsko-mazurskim kolejny dzień z rzędu utrzymuje się wysoki wskaźnik zakażeń koronawirusem. W środę zanotowano kolejnych 815 zakażeń. Zmarło 31 osób, z czego 5 nie miało chorób współistniejących.

Bardzo niepokojące są dane dotyczące wskaźnika zachorowań na 10 tys. osób. W powiecie elbląskim wynosi on w środę 10,69 i należy do jednego z najwyższych w kraju. Powyżej 8 wskaźnik wynosi w powiatach ostródzkim, nowomiejskim i kętrzyńskim. Wskaźnik liczby zakażeń na 10 tys. mieszkańców dla całego regionu wynosi w środę 5,74.

Do sytuacji epidemicznej w regionie odniósł się w środę wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, który zaapelował, aby mieszkańcy przestrzegali reżimu sanitarnego, nosili maseczki, dezynfekowali ręce i pamiętali o dystansie.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane