fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Olsztyn. Skarga ZUE na wynik przetargu ws. rozbudowy sieci tramwajowej oddalona przez sąd

Wiadomości Olsztyn. Skarga ZUE na wynik przetargu ws. rozbudowy sieci tramwajowej oddalona przez...

Skarga spółki ZUE na wykluczenie jej z postępowania dot. wyłonienia wykonawcy rozbudowy sieci tramwajowej w Olsztynie została oddalona. Taka decyzja sądu jest istotna w kontekście zawarcia umowy z wykonawcą rozbudowy trakcji – poinformował we wtorek urząd miasta w Olsztynie.

Magistrat przypomniał, że do przetargu na rozbudowę tramwajowej sieci stanęło siedmiu oferentów. Najkorzystniejsza była propozycja krakowskiej grupy ZUE SA, i ta została pierwotnie przez komisję przetargową wybrana. Tę decyzję zaskarżyło do Krajowej Izby Odwoławczej konsorcjum firm Polimex i Trakcja.

„Krajowa Izba Odwoławcza przyznała rację skarżącemu. Ten podnosił, że spółka ZUE nie ma wymaganego doświadczenia w zakresie realizacji obiektów mostowych. To istotne ze względu na estakadę, jaka ma powstać przy skrzyżowaniu ulic Krasickiego i Synów Pułku”- wskazał urząd miasta.

Spółka ZUE postanowiła się jednak odwołać od decyzji KIO. Ostatecznie sąd w Olsztynie zdecydował w poniedziałek o oddaleniu skargi.

„Już podpisałem rozstrzygnięcie o wyborze wykonawcy. Pozostali uczestnicy mają czas do północy w poniedziałek (14 grudnia) na ewentualne składanie odwołań. Jeśli ich nie będzie, czeka nas kontrola uprzednia prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Po jej pozytywnym zakończeniu będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą” – poinformował prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Oferta konsorcjum Polimex-Trakcja opiewa na nieco ponad 403 mln złotych. To więcej o ok. 20 mln złotych od unieważnionej propozycji ZUE SA.

Nowa infrastruktura sieci tramwajowej w Olsztynie będzie miała około sześciu kilometrów długości, będzie to podwójne torowisko. Zostanie poprowadzone ulicami Wilczyńskiego, Krasickiego, Synów Pułku, Wyszyńskiego i al. Piłsudskiego. Nad skrzyżowaniem Krasickiego z Synów Pułku powstanie estakada o długości ok. 270 m. Poza tym przy Wysokiej Bramie zostanie wybudowany węzeł przesiadkowy. Budowa torowiska ma potrwać ok. 26 miesięcy od daty zawarcia umowy.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x