22 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Wizyta policjantów w domu 18-latka za organizację nielegalnych protestów w Olsztynie

OlsztynWizyta policjantów w domu 18-latka za organizację nielegalnych protestów w Olsztynie

Młody olsztynianin otrzymał pisemne pouczenie od policjantów za wpis na Facebooku, w którym deklarował chęć organizacji protestu w ramach Strajku Kobiet.

reklama

W połowie listopada, 18-letni Tomasz na swoim Facebooku udostępnił wpis, w którym pisze:

“Protesty w aktualnej formie nie mają najmiejszego sensu, miasto śpi a przychodzi zima i zaśnie na dobre. Pierwsze kilka strajków było wow i szybko wszystkim przeszło. Chętnie podejmę się organizacji, uważam że trasa powinna być spontaniczna a miejsce spotkania opublikowane niedługo przed samym zdarzeniem. Olsztyn ma siłę ale mu się nie chce bez ludzi nic nie podziałamy no chyba że na Facebooku”

reklama

Raptem 10 dni później, został odwiedzony w domu przez policjantów, którzy postanowili pouczyć go, przed potencjalnymi konsekwencjami organizowania nielegalnych zgromadzeń. Został on również przestrzeżony, że w przypadku zorganizowania takiego protestu, sprawa przeciw niemu trafi do sądu, z powodu popełnienia wykroczeń z art. 52 i art. 54 kodeksu wykroczeń.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
9 grudnia 2020 14:49

Gościu przecież nic nie organizował 🙂 Chcieli przykładnie pisiory młodego człowieka ukarać, ale nie można karać za coś, co nie miało miejsca.. Ehhh. To go pouczymy. Komedia 🙂

Polecane