fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Ewakuacja pod Olsztynem. Ponad 1000 mieszkańców musi opuścić swoje domy

reklama

Podczas prac budowlanych w Barczewie natrafiono na pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. W sobotę na czas podjęcia niewybuchu przez saperów zostanie przeprowadzona ewakuacja mieszkańców domów z kilku pobliskich ulic – zapowiedziały władze miasta.

Jak podał w komunikacie barczewski magistrat, w związku z wykopaniem niewybuchu, na czas akcji usuwania znaleziska przez saperów przewidziano ewakuację północno-zachodniej części miasta, położonej między pętlą autobusową a drogą krajową nr 16.

Ewakuacja ma odbyć się w sobotę w godz. 8-10 i powinna zakończyć się wczesnym popołudniem. O opuszczenie domów zostaną poproszeni mieszkańcy osiedla Zielone Wzgórze i ulic: Warmińskiej, Nadrzecznej, Północnej, Widokowej, Wiejskiej i Zielonej. W działaniach będzie uczestniczyć policja, straż pożarna i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

reklama

Do czasu zakończenia akcji przez saperów, tj. w godz. 11-14 planowane jest zamknięcie drogi krajowej nr 16 na odcinku od Łęgajn do skrzyżowania z drogą wojewódzką na Jeziorany. Kierowcy podróżujący „szesnastką” na odcinku Olsztyn – Mrągowo będą kierowani na objazdy.

Niewybuch odkryty w wykopie budowlanym przy ul. Wiejskiej to prawdopodobnie pocisk artyleryjski kalibru 120 mm, który ma zasięg rażenia 500 m, więc na takim obszarze konieczna jest ewakuacja. Znalezisko zabezpiecza policja do czasu, aż pocisk zostanie zabrany przez patrol rozminowania.

Urząd miasta Barczewa zapowiedział, że szczegółowe informacje dotyczące sposobu i miejsca ewakuacji mieszkańców podane zostaną w piątek po południu za pośrednictwem m.in. mediów i ulotek roznoszonych po domach.

Źródło: PAP

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: