4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Chciał spalić domek letniskowy sąsiadów. Straty wyceniono na 300 tys. zł

WiadomościChciał spalić domek letniskowy sąsiadów. Straty wyceniono na 300 tys. zł

Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty, z czego dwa za zniszczenie przez podpalenie dwóch budynków gospodarczych wraz z ich zawartością oraz usiłowanie zniszczenia poprzez podpalenie budynku mieszkalnego. Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych strat na kwotę blisko 300 tys. złotych. Teraz to sąd zadecyduje o dalszym jego losie. Zgodnie z art. 288 § 1 Kodeksu karnego za zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy, 45-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

W nocy 6 maja 2019 roku sprawca wdarł się na teren jednej z posesji położonej w miejscowości Niedźwiedzie w gminie Szczytno. Następnie podpalił stojącą tam stodołę w której znajdowało się: 200 sztuk beli siana, 130 sztuk beli z sianokiszonką, owijarka do bel i siewnik do nawozu, a następnie uciekł z terenu gospodarstwa. Tej samej nocy ten sam mężczyzna dokonał zniszczenia mienia poprzez podpalenie stodoły innych sąsiadów, w której znajdowało się: drewno, deski, motocykl, lodówka i zamrażarka. Podpalacz usiłował również dokonać zniszczenia mienia poprzez spalenie domku letniskowego, znajdującego się na terenie tej posesji.

Tragiczny pożar. Jedna osoba nie żyje

Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych strat na łączną kwotę blisko 300 tys. złotych. W toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych, szczycieńscy mundurowi ustalili i zatrzymali 45-letniego mieszkańca gminy Szczytno. Śledczy postawili mu trzy zarzuty. Dwa za zniszczenie poprzez podpalenie dwóch budynków gospodarczych wraz z ich zawartością oraz jeden za usiłowanie zniszczenia mienia poprzez spalenie domku letniskowego. Na szczęście w tym przypadku sprawca nie osiągnął zamierzonego celu, gdyż ogień się nie rozprzestrzenił.

reklama

Teraz sprawą 45-latak zajmie się sad. Mężczyzna będzie miał okazję wytłumaczyć się ze swojego zachowania. Kodeks karny za przestępstwo zniszczenia lub uszkodzenia cudzej rzeczy przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Szczytno

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia
W wyniku pożaru ucierpiały dwie rodziny
Ponad 12 godzin trwała walka strażaków z ogromnym pożarem