fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 27 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

„Spokojnie, my tylko wciągamy amfę i palimy marihuanę” – pochwalił się policjantom podczas kontroli

Wiadomości "Spokojnie, my tylko wciągamy amfę i palimy marihuanę" - pochwalił się policjantom...

Kontrola drogowa Opla, przeprowadzona przez funkcjonariuszy z referatu patrolowo – interwencyjnego, zakończyła się zatrzymaniem, aż czterech młodych mieszkańców powiatu szczycieńskiego. Na pytanie funkcjonariuszy o cel ich nocnej podróży, jeden z pasażerów odpowiedział „spokojnie, my tylko wciągamy amfę i palimy marihuanę”. Jak się okazało to nie był żart.

W miniony piątek (27.11.20r.) parę minut po godzinie 03:00 policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego w miejscowości Leśny Dwór w gminie Szczytno, zauważyli stojący na drodze dojazdowej, pojazd osoby marki Opel. Gdy funkcjonariusze podjechali bliżej, osoby siedzące wewnątrz zaczęły się kręcić i chować coś do kieszeni spodni. Na pytanie czy coś się stało, czy kogoś szukają, a może do kogoś przyjechali, siedzący na tylnej kanapie mężczyzna oświadczył „spokojnie, my tylko wciągamy amfę i palimy marihuanę”. Mundurowi postanowili wylegitymować mężczyzn. Za kierownicą pojazdu siedział 22-letni mieszkaniec Dźwierzut, a obok niego 32-latek, mieszkaniec gminy Dźwierzuty. Na tylnej kanapie, 24- latek i jego o 3 lata starszy brat, obaj to mieszkańcy gminy Szczytno.

W trakcie przeszukania odzieży wierzchniej, policjanci u pasażerów siedzących z tyłu pojazdu zabezpieczyli m. in. cztery zawiniątka z zawartością amfetaminy, strzykawki, igły, wagę i sześć telefonów komórkowych. 32-latek jako jedyny z czterech zatrzymanych był nietrzeźwy. Miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że był pod działaniem amfetaminy i metaamfetaminy. Badanie to potwierdziło również, że pozostała trójka była pod wpływem narkotyków.

22-latkowi za kierowanie pojazdem pod działaniem środka odurzającego, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na to, iż nie był on w stanie wskazać właściciela pojazdu, którym się poruszał, auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu strzeżonym. Cała czwórka została zatrzymana i przewieziona do szczycieńskiej komendy. 24 i 27-latek usłyszeli już zarzuty. Młodszy z nich odpowie za posiadania substancji psychoaktywnych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Starszy zaś usłyszał zarzuty posiadania i niejednokrotnego udzielania narkotyków innym osobom. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, handel tymi substancjami zagrożony jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Szczytno

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 22

6 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


6 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

6
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x