26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Siłownia w Olsztynie otwiera się mimo obostrzeń. Muszą ratować miejsca pracy?

OlsztynSiłownia w Olsztynie otwiera się mimo obostrzeń. Muszą ratować miejsca pracy?

Od 19 października, rządowym nakazem zamknięto wszystkie siłownie i obiekty branży fitness. Niedawno decyzją premiera, przedłużono zamknięcie do 27 grudnia. Siłownia Dynamic Fitness w Olsztynie nie może sobie pozwolić na dłuższe zamknięcie, a klub fitness wznawia działalność.

reklama

Na swoim Facebooku, siłownia Dynamic Fitness z Jarot, opublikowała oświadczenie ws. wznowienia działalności siłowni od 30.11 (poniedziałek):

“Wielu z Was pytało kiedy otwarcie, dlaczego w ogóle zamknęliśmy Klub itp. Jednak chcieliśmy być fair wobec panującej sytuacji, mieliśmy wiele obaw i wątpliwości natury moralnej. Zdecydowaliśmy się czekać na obiecywane wsparcie.

reklama

Chcemy jasno przekazać, że decyzja była arcytrudna i podyktowana jest upokorzeniem, którego doświadczamy ze strony osób odpowiedzialnych za ratowanie firm takich jak nasza. Upokorzeniem, którego doświadczamy od samego początku epidemii w Polsce. Obiecywana pomoc w ratowaniu naszego miejsca pracy, miejsca pracy całego zespołu Dynamic`a dociera do nas w niesłychanie nieadekwatnej skali. Dzisiejsza informacja dot. szczegółów tarczy finansowej, która całkowicie pomija nasze przedsiębiorstwo z najmniejszej choćby pomocy, bez złotówki wsparcia, pchnęła nas do podjęcia tego kroku.

Jesteśmy zmuszeni ratować Dynamic`a sami – przy Waszej pomocy!

Dlatego od poniedziałku 30 listopada, od godz. 7:00 zapraszamy WSZYSTKICH chętnych do treningu w naszym Klubie w “formie współzawodnictwa sportowego”. Oddajemy do Waszej dyspozycji pełną infrastrukturę Klubu. Dynamic będzie otwarty bez zmian, tj. w godz. 7:00 – 22:00 w tygodniu oraz 8:00 – 20:00 w weekendy. Treningi personalne odbywać się będą bez zmian” – czytamy w oświadczeniu.

reklama

Przedstawiciele siłowni w rozmowie z olsztyn.com.pl przyznali, że dłuższe wstrzymanie ich działalności, może grozić zamknięciem na stałe.

W ślad za Dynamic Fitness podążają inne obiekty z branży fitness. Otwarcie ogłosił również olsztyński Olimpia Fitness Club, mieszczący się na również na Jarotach:

W związku z nowymi rozporządzeniami, które wymyślił nasz premier Pinokio o tym, że otwarte mogą być kluby nie znajdujące się w galeriach handlowych o powierzchni mniejszej niż 2 tyś m OLIMPIA spełnia te kryteria.
Co za tym idzie nasz klub od dnia dzisiejszego zostaje normalnie otwarty!” – napisali na swoim Facebooku przedstawiciele Olimpia Fitness Club.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adrian
29 listopada 2020 20:20

Od dłuższego czasu w Olsztynie działa studio tańca Wrzućnaluz na Starym Mieście pod pretekstem przygotowań do zawodów sportowych . Nastolatki tańczą tam bez żadnych maseczek , zabezpieczeń itd i nikt z tym nic nie robi i co można hehe

Andrzej
29 listopada 2020 14:13

Czy aby policja nie będzie siłą usuwać uczestników współzawodnictwa. Przypominam, że policjanci też mogą brać udział w rywalizacji, tak więc połączmy siły. Panie i panowie policjanci mundury zostawiamy w szatni, obowiązkowe stroje sportowe.

Polecane