fbpx
5 C
Olsztyn
niedziela, 11 kwietnia, 2021
reklama

Ciężarówka „Ile kosztuje nas kościół” wkrótce na ulicach Olsztyna

reklama

Ruszyła kampania społeczna „Ile kosztuje nas kościół katolicki?”. To akcja powstałego w październiku poprzedniego roku nowego, obywatelskiego radia pod nazwą „Halo Radio”.

Kampania trwa już trzeci tydzień. Jak informują organizatorzy, „około 20 miliardów złotych rocznie nie spada kościołowi z nieba”.

– To są pieniądze, które na skutek działań wszystkich partii i absolutnej większości polityków po 1989 roku, setkami kanałów, zasilają coroczny budżet kościoła, kosztem wielu społecznych potrzeb – czytamy w materiałach prasowych organizatorów akcji.

reklama

Przedstawiciele „Halo Radio” przygotowali kampanię społeczną, która będzie widoczna w kilkunastu miastach Polski. Ciężarówka „Ile kosztuje nas kościół” będzie m.in. w Warszawie, Białymstoku, Łodzi, Wrocławiu, czy też Koszalinie.

Samochód w każdym mieście spędzi 7 dni i będzie poruszał się dokładnie zaplanowaną trasą. Na okres między 15 a 21 marca 2021 zaplanowaną wizytę ciężarówki w stolicy Warmii i Mazur.

Organizatorzy akcji proszą jednak o wsparcie. Na jednym z portali założyli zrzutę, na której chcą zebrać 150 tys. zł. Na dziś (26 listopada) mają już zebrane blisko dwie trzecie kwoty. Środki będą przeznaczone na wynajem auta, paliwo, wydruk bannerów, nagłośnienie czy też monitoring GPS auta.

Kampania trwa od 2 listopada, a zakończy się pod koniec marca.

Przeczytaj także:

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Przeczytaj także: