fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 1 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

„Pod topór” trafi 30 hektarów lasów. W ich miejscu powstanie droga

Wiadomości "Pod topór" trafi 30 hektarów lasów. W ich miejscu powstanie droga

Budowa drogi S16 pochłonie około 30 hektarów lasów. Trasa ma zostać oddana do użytku w 2023 roku.

Wycinka lasów to pierwszy krok pod budowę nowej drogi szybkiego ruchu na mazurach – S16. Jej głównym zadaniem ma być oddzielenie ruchu tranzytowego od miast. Nadleśnictwo Mrągowo, na którego terenie zostaną wycięte lasy, uważa taką decyzję za słuszną. Wybudowanie nowej, szerokiej drogi może pomóc w zapobieganiu wypadkom z udziałem zwierząt. Na trasie przewidziano wiele przejść dla zwierzyny.

16-kilometrowa droga ma powstać do roku 2023. Niedługo rozpoczną się pierwsze budowy na odcinku Borki Wielkie-Mrągowo. Jak informują przedstawiciele Nadleśnictwa Mrągowo, lasy przeznaczone do wycinki są monitorowane i opiniowane przez Regionalną Dyrekcje Ochrony Środowiska w Olsztynie. Nadleśnictwo podało również poszczególne Leśnictwa, na terenie których zostanie przeprowadzona wycinka. Są to Leśnictwo Surmówka, Sarż i Kromnice.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 3
Nie lubię 2

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x