17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Zalety ćwiczeń z hantlami

Materiał zewnętrznyZalety ćwiczeń z hantlami

Hantle to najbardziej praktyczny sprzęt do ćwiczeń w domu. To sprzęt na każdą kieszeń i na każdy metraż. Są bardzo poręczne, zmieszczą się w każdym, nawet najmniejszym mieszkaniu, można trzymać je pod łóżkiem lub w szafie. Para hantli to wydatek zaledwie kilkunastu – kilkudziesięciu złotych, dlatego nawet wymiana hantli na cięższe nie uderzy nas po kieszeni.

reklama

Hantle angażują do pracy wiele partii mięśni

Podczas treningu z hantlami pracują nie tylko mięśnie ramion i barków. Ćwiczenia z hantlami angażują do pracy o wiele więcej partii mięśni niż treningi siłowe na maszynach.

Gdy unosimy i opuszczamy hantle kupione w marbo-sport.pl, pracują mięśnie głębokie ważne dla ogólnej kondycji organizmu i dla stabilizacji sylwetki. Gdy ćwiczymy w pozycji stojącej, napięte zostają mięśnie brzucha, pośladków, ud. A to korzystnie wpływa na siłę i wytrzymałość mięśni. Dzięki parze hantli można przeprowadzić kompleksowy trening całego ciała.

reklama

Hantle to szybki sposób na spalenie zbędnych kalorii

Ćwiczenia z hantlami to szybki i prosty sposób na spalenie zbędnych kalorii. Ujędrniają ciało i sprawiają, że długo zachowuje ono młody wygląd. Dlatego hantle to sprzęt do ćwiczeń coraz częściej wybierany przez kobiety. Dzięki ćwiczeniom z hantlami można spalić nawet więcej kalorii niż podczas treningów cardio. Nie trzeba się obawiać o nadmiernie rozbudowane mięśnie.

Ćwiczenia z hantlami przynoszą niesamowite efekty w krótkim czasie. Nie są skomplikowane, a pozwalają szybko spalić tłuszcz i wyrzeźbić mięśnie. Hantle to sprzęt dla każdego bez względu na wiek, płeć i kondycję fizyczną.

Ćwiczenia nie sprawiają problemu

Ćwiczenia z hantlami nie sprawiają problemu. Początkującym zaleca się hantle o obciążeniu 0,5-1,5. Gdy poczujemy, że powinniśmy zwiększyć obciążenie, należy kupić nowy zestaw hantli o większym obciążeniu.

reklama

Ćwiczyć można w każdej wolnej chwili

Ćwiczenia z hantlami można wykonywać podczas codziennych czynności, np. podczas oglądania telewizji czy słuchania muzyki. Warto wyrobić sobie nawyk regularnego wykonywania ćwiczeń. Oczywiście trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek, aby nie przeciążyć mięśni.

Warto położyć hantle w widocznym miejscu, np. obok telewizora. Będą nam przypominać o treningu. Pierwsze efekty ćwiczeń z hantlami można zauważyć już po dwóch tygodniach. Na ćwiczenia trzeba jednak poświęcać co najmniej 30 minut dziennie trzy razy w tygodniu. Między kolejnymi treningami należy robić dzień przerwy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane