fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 25 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Pogrzeb reżysera który zmarł przez koronawirusa

Wiadomości Pogrzeb reżysera który zmarł przez koronawirusa

Pogrzeb Giovanny’ego Castellanosa odbędzie się 26 listopada na Cmentarzu Komunalnym Północnym w Warszawie. Rozpocznie się mszą w kościele p.w. św. Ignacego Loyoli o godzinie 14 (ul. Kazimierza Wóycickiego 14 a) – podała w czwartek Warszawska Opera Kameralna.

Giovanny Castellanos zmarł 1 listopada w wieku 40 lat. Media powołując się na rodzinę artysty informowały, że zmarł przez koronawirusa.

WOK poinormował również na swoim Facebooku, że pod adresem https://zrzutka.pl/tac5tp trwa zbiórka na rzecz Rodziny Giovanny’ego. Pozostawił on żonę z trójką dzieci.

Giovanny Castellanos urodził się w 1980 r. w Kolumbii. Do Polski przyjechał pod koniec lat 90. W 2003 r. ukończył Wydział Reżyserii Dramatu Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

W 1998 r. wystąpił w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie w spektaklu „Słowo Boże…” jako Pielgrzym. Przy realizacji tego spektaklu pełnił również funkcję asystenta reżysera. Asystował także przy reżyserii spektakli m.in. Krystiana Lupy, Jerzego Stuhra, Mikołaja Grabowskiego, Andrzeja Wajdy, Józefa Opalskiego.

Jego debiut reżyserski przypadł na maj 2004 r., zrealizował wtedy sztukę „Oleanna” Davida Mameta na scenie Fundacji Starego Teatru w Krakowie. Wyreżyserował wiele spektakli teatralnych i performansów nie tylko w Polsce, ale i za granicą – w USA, Niemczech, Hiszpanii.

W 2006 r. został asystentem dyrektora ds. programowych w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W tym samym roku objął również funkcję kierownika artystycznego jednej ze scen teatru – Sceny Margines, na którą wprowadzał wymagający progresywny repertuar. Na deskach olsztyńskiego teatru wyreżyserował m.in. spektakle: „Pętla” Marka Hłaski, „Mur” Jeana Paula Sartre’a i „Noc Helvera” Villqista.

Współpracował z takimi teatrami, jak m.in. Bałtycki Teatr Dramatyczny im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Teatr Wybrzeże w Gdańsku, Teatr na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie, Teatr Bagatela w Krakowie, opolski Teatr Kochanowskiego.

W 2019 r. wyreżyserował „Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta w Warszawskiej Operze Kameralnej.

Nagrodzony na Międzynarodowym Festiwalu Tarnopolskie Wieczory Teatralne za spektakl „Podróż do wnętrza pokoju” według sztuki Michała Walczaka (2006). Przedstawienie „Trzej Muszkieterowie” w jego reżyserii, powstałe krakowskiej Łaźni Nowej zdobyło nagrodę publiczności podczas VII Karnawału Komedii w Katowicach (2014).

Do ostatnich dni życia w krakowskim Teatrze Bagatela pracował nad inscenizacją sztuki Gabrieli Zapolskiej „Ich czworo”.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x