fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Fatalne wieści dotyczące Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Koronawirus zmusił do tego organizatorów

reklama

Szereg samorządów rezygnuje z imprez związanych ze świętami i powitaniem Nowego Roku – mikołajki, jarmarki, wigilie dla potrzebujących, zabawy sylwestrowe. Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa i chęć zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. A tego typu wydarzenia sprzyjają gromadzeniu się wielu uczestników w jednym miejscu.

Coroczna świąteczna dekoracja ulic zostanie w tym roku znacznie zredukowana. Pisaliśmy o tym tutaj: Olsztyn bez świątecznych ozdób na ulicach w tym roku. Warmiński Jarmark Świąteczny również odczuje skutki pandemii:

Przez cały czas prowadziliśmy przygotowania do Jarmarku, wierząc, że uda nam się go zrealizować zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym – mówi Aneta Palińska z olsztyńskiego MOK-u, który organizuje Jarmark. – Niestety sytuacja nie jest sprzyjająca. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich podjęliśmy trudną decyzję, że tradycyjnej części gastronomiczno-wystawienniczej w naszym mieście nie będzie. Zrobimy jednak wszystko, aby w tym roku nie zabrakło magicznej atmosfery.

reklama

MOK już rozpisał przetarg na wynajem, montaż i demontaż świątecznych dekoracji świetlnych nawiązujących do okresu Bożonarodzeniowego. Dekoracje miałyby pojawić się na Starym Mieście na początku grudnia i zniknąć na koniec stycznia następnego roku.

Ze świątecznych jarmarków zrezygnowały m.in. Wrocław, Toruń, Opole czy francuski Strasburg. Jarmark on-line planuje natomiast zorganizować Ciechanów oraz Bydgoszcz.

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Falisty

Szkoda że nikt nie pomyślał o tym, żeby zrobić taki jarmark w stylu „DRIVE”. Niekoniecznie na Starówce (chociaż mile widziane), jest dużo takich miejsc gdzie można by z tego skorzystać.

dis

Raczej to nie było zaskoczenie?