fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 25 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Fatalne wieści dotyczące Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Koronawirus zmusił do tego organizatorów

Koronawirus Fatalne wieści dotyczące Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Koronawirus zmusił do tego organizatorów

Szereg samorządów rezygnuje z imprez związanych ze świętami i powitaniem Nowego Roku – mikołajki, jarmarki, wigilie dla potrzebujących, zabawy sylwestrowe. Wszystkiemu winna jest pandemia koronawirusa i chęć zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa. A tego typu wydarzenia sprzyjają gromadzeniu się wielu uczestników w jednym miejscu.

Coroczna świąteczna dekoracja ulic zostanie w tym roku znacznie zredukowana. Pisaliśmy o tym tutaj: Olsztyn bez świątecznych ozdób na ulicach w tym roku. Warmiński Jarmark Świąteczny również odczuje skutki pandemii:

Przez cały czas prowadziliśmy przygotowania do Jarmarku, wierząc, że uda nam się go zrealizować zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym – mówi Aneta Palińska z olsztyńskiego MOK-u, który organizuje Jarmark. – Niestety sytuacja nie jest sprzyjająca. Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich podjęliśmy trudną decyzję, że tradycyjnej części gastronomiczno-wystawienniczej w naszym mieście nie będzie. Zrobimy jednak wszystko, aby w tym roku nie zabrakło magicznej atmosfery.

MOK już rozpisał przetarg na wynajem, montaż i demontaż świątecznych dekoracji świetlnych nawiązujących do okresu Bożonarodzeniowego. Dekoracje miałyby pojawić się na Starym Mieście na początku grudnia i zniknąć na koniec stycznia następnego roku.

Ze świątecznych jarmarków zrezygnowały m.in. Wrocław, Toruń, Opole czy francuski Strasburg. Jarmark on-line planuje natomiast zorganizować Ciechanów oraz Bydgoszcz.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

2
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x