-1 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Zakończył się remont ulicy w Bartągu

WiadomościZakończył się remont ulicy w Bartągu

Mieszkańcy Bartąga mogą już wygodniej i bezpieczniej dojeżdżać do swoich domów – zakończył się remont ulicy Gietrzwałdzkiej.

reklama

– Inwestycje drogowe są priorytetem w strategii rozwoju Powiatu Olsztyńskiego, dlatego stanowią w naszym budżecie największą część wydatków inwestycyjnych. Kończące się modernizacje czy naprawa dróg to zawsze dobra wiadomość dla samorządu, a przede wszystkim mieszkańców, na których bezpieczeństwie i komforcie nam zależy – mówi Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński.

Inwestycja realizowana przez Powiat Olsztyński pod nazwą „Remont drogi powiatowej nr 1376N na odcinku ulicy Gietrzwałdzkiej w m. Bartąg od wiaduktu kolejowego do drogi powiatowej nr 1372N” trwała niecałe pół roku. Kosztowała prawie 950 tys. zł, z czego ponad 473 tys. zł stanowiło dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugie tyle, jak tzw. wkład własny wyasygnowały po połowie przez Powiat i Gmina Stawiguda.

reklama

W ramach inwestycji na odcinku drogi o długości prawie półtora kilometra położona została nowa nawierzchnia, wyremontowano pobocza oraz wjazdy indywidualne. Prace objęły również roboty przygotowawcze i rozbiórkowe – m.in. wycinkę krzewów i stabilizację granic, a także roboty wykończeniowe, w tym profilowanie rowów. Dostosowane zostało też oznakowanie pionowe.

Bezpieczniej przez Bartąg
Autor zdjęcia: Powiat Olsztyński
Bezpieczniej przez Bartąg
Autor zdjęcia: Powiat Olsztyński
Bezpieczniej przez Bartąg
Autor zdjęcia: Powiat Olsztyński

Źródło: Powiat Olsztyński

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Maciek Kazimierczuk
21 listopada 2020 09:27
Borys B.
19 listopada 2020 10:25

DZIEKI można zapier..ać. Teraz do Olsztynka z Jarot jedziemy 18 minut.

Polecane
Ogłoszenia