fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

czwartek, 3 grudnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warmińsko-mazurskie. Do szpitala tymczasowego trafiło 70 respiratorów

Wiadomości Warmińsko-mazurskie. Do szpitala tymczasowego trafiło 70 respiratorów

Ponad 13 ton sprzętu medycznego z Agencji Rezerw Materiałowych, w tym 70 respiratorów trafiło we wtorek do tworzonego w Szczytnie tymczasowego szpitala dla pacjentów z SARS-CoV-2 – poinformowało tamtejsze starostwo powiatowe.

Jak podało we wtorkowym komunikacie starostwo, z Agencji Rezerw Materiałowych do Szpitala Powiatowego w Szczytnie przyjechało w tym dniu ponad 13 ton sprzętu medycznego, m.in. 70 respiratorów, pompy infuzyjne i urządzenia USG.

„Aktualnie trwają prace, by przystosować szpital do nowych warunków pracy i uruchomić wszystkie niezbędne urządzenia. Prace budowlane będą trwały do 25 listopada” – zaznaczono.

Starostwo przypomniało w komunikacie, że szpital tymczasowy powstaje w nowym skrzydle, natomiast pozostała, czyli tzw. starsza część szpitala powiatowego będzie działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

Jak przekazał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek, również we wtorek 50 respiratorów, kardiomonitory i inne urządzenia dotarły do Nidzicy, gdzie ma powstać drugi z tymczasowych szpitali w regionie.

„Do końca tygodnia do obu szpitali ma dotrzeć pozostała partia sprzętu, w tym łóżka i środki ochrony. Termin uruchomienia tych placówek będzie zależeć od skompletowania kadry” – mówił.

Zgodnie z decyzją wojewody warmińsko-mazurskiego, dla pacjentów z COVID-19 przygotowywane są dwa szpitale tymczasowe, w których znajdzie się w sumie 120 tzw. łóżek respiratorowych. Powstaną one w osobnych, nieużytkowanych jeszcze budynkach przy miejscowych szpitalach, które pełnić będą role patronackich. W Szczytnie (70 miejsc) – w Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie, a w Nidzicy (50 miejsc) – w Zespole Opieki Zdrowotnej przy ul. Mickiewicza.

Według danych służb wojewody obecnie w szpitalach Warmii i Mazur jest łącznie 1121 łóżek covidowych, a 721 z nich jest zajętych. Jest również 97 respiratorów przeznaczonych dla pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 74 są zajęte.

We wtorek na Warmii i Mazurach przybyły 463 zakażenia SARS-CoV-2. Minionej doby z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami zmarło w regionie 21 osób w wieku od 53 do 94 lat. Wyzdrowiało 389 osób.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x