27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

Piotr Grzymowicz podsumował kampanię wyborczą

OlsztynPiotr Grzymowicz podsumował kampanię wyborczą

W środę (12.11) w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym odbyło się spotkanie podsumowujące kampanię wyborczą prezydenta Piotra Grzymowicza.

reklama

Na środowym spotkaniu, oprócz samego kandydującego, pojawiły się również osoby startujące do rady miasta z ramienia komitetu obecnego prezydenta oraz członkowie Komitetu Honorowego KWW Piotra Grzymowicza, m.in. Józef Wiśniewski, prezes firmy Wipasz S.A., prof. Andrzeja Koncicki, dziekan Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM-u, Barbara Kunczik, przedsiębiorca, Wojciech Maksymowicz, dziekan Wydziału Nauk Medycznych UWM-u czy Zbigniew Lubiejewski, były siatkarz.

W ramach podsumowania swoich starań o reelekcję Piotr Grzymowicz odniósł się do pojawiających się pytań o powody jego startu w listopadowych wyborach: – Zdobyłem duże doświadczenie w pracy społecznej już od czasów studenckich, a w pracy zawodowej realizowałem się zarówno w kraju, jak i za granicą: wykładałem na uczelni, prowadziłem działalność gospodarczą, aż postanowiłem poświęcić się pracy samorządowej.

reklama

Obecny prezydent Olsztyna odpowiedział również na zarzuty dotyczące niewłaściwego prowadzenia jego kończącej się już kadencji, dotyczące rozpoczynanych przez urząd miasta inwestycji czy poziomu życia mieszkańców stolicy Warmii, podkreślając, że, mimo wielu pozytywnych zmian w mieście, jest jeszcze wiele do zrobienia: – Ogrom wyzwań przed nami, ale jeśli wygramy, na pewno uda nam się je zrealizować.

Nie zabrakło również tematu sporu między Piotrem Grzymowiczem a Czesławem Jerzym Małkowskim, którego finał odbył się w sali sądowej (o sprawie pisaliśmy TUTAJ), a który był również powodem przeniesienia środowego zgromadzenia na późniejszą godzinę: – Nasi mieszkańcy nie zasługują na to, żeby być oszukiwani, a ja zawsze będę mówił głośno w takich sprawach, bo nie można ocenzurować prawdy kłamstwem – podkreślał wygrany w sprawie o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji na temat urzędującego prezydenta Olsztyna.

Słowa poparcia padły również ze strony członków Komitetu Honorowego KWW Piotra Grzymowicza, m.in. prof. Wojciecha Maksymowicza: – Kiedyś wątpiłem w jego skuteczność, ale “poznacie go po owocach jego”. Popieram pana prezydenta Piotra Grzymowicza i myślę, że Polska byłaby bardzo zdziwiona, gdyby to pan Małkowski wygrał nadchodzące wybory.

reklama

Głos zabrał również jeden z najgorętszych zwolenników Piotra Grzymowicza, jego wieloletni przyjaciel Józef Wiśniewski: – Zatrzymajmy się na chwilę, żeby zobaczyć, jak zmienił się Olsztyn przez te ostatnie lata dzięki ciężkiej pracy władz Olsztyna, dzięki prezydentowi Grzymowiczowi, który ma jedną wadę – za mało politykuje, za dużo pracuje. 

Wiśniewski odniósł się również do debaty prezydenckiej, która została zorganizowana kilka tygodni temu przez Warmińsko-Mazurski Klub Biznesu oraz Rotary Club Olsztyn, na której Czesław Małkowski, w odpowiedzi na pytanie Wiśniewskiego, zaproponował mu “bułkę z trutką”: – Czy takiego prezydenta chcemy dla Olsztyna? Nie! Dla takich ludzi nie ma miejsca w życiu publicznym.

W czasie spotkania zaprezentowano także wyniki sondażu przedwyborczego, przeprowadzonego na grupie ponad 800 respondentów i przygotowanego na zlecenie KWW Piotra Grzymowicza. Według badań największym poparciem olsztynian cieszy się Czesław Jerzy Małkowski (32,75 proc.), tuż za nim znajduje się Piotr Grzymowicz (31 proc.), a na trzecim miejscu (13,5 proc.) – Iwona Arent. Wiarygodność sondażu będziemy mogli sprawdzić już za kilka dni, po niedzielnych wyborach samorządowych, które odbędą się 16 listopada.

JC

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia