fbpx
0.3 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 listopada, 2021
reklama

Olsztyn. NFZ przeszkolił ponad 60 żołnierzy WOT

reklama

Warmińsko-mazurski oddział NFZ przeszkolił 61 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w zakresie obsługi systemu informatycznego służącego do monitorowania bazy łóżkowej w szpitalach, które leczą pacjentów z COVID-19.

O przeszkoleniu żołnierzy WOT przez Warmińsko-Mazurski oddział NFZ poinformowała rzecznik Funduszu Magdalena Mil. Dodała, że szkolenie dotyczyło „obsługi systemu informatycznego ELC udostępnionego przez Centrum e-Zdrowia. System ten służy do monitorowania bazy łóżkowej w szpitalach, które leczą pacjentów z COVID-19”.

Mil dodała, że wojsko będzie pomagało w obsłudze systemu monitorującego bazę łóżek tylko tym szpitalom, które są zainteresowane taką pomocą.

reklama

„Na dzień dzisiejszy żołnierze WOT obsługują system ELC w 19 szpitalach, zaś w najbliższych dniach wesprą w tym zakresie jeszcze dwa pozostałe szpitale, które leczą pacjentów z COVID-19 w regionie Warmii i Mazur. Regionalna jednostka WOT-u skierowała do obsługi systemu 88 żołnierzy, którzy zmieniają się w systemie 12-godzinnym” – poinformowała we wtorek Mil.

Czytaj też:  PILNE! Strasznie duży wzrost zachorowań na koronawirusa
Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama