fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 28 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Olsztyn. NFZ przeszkolił ponad 60 żołnierzy WOT

Wiadomości Olsztyn. NFZ przeszkolił ponad 60 żołnierzy WOT

Warmińsko-mazurski oddział NFZ przeszkolił 61 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w zakresie obsługi systemu informatycznego służącego do monitorowania bazy łóżkowej w szpitalach, które leczą pacjentów z COVID-19.

O przeszkoleniu żołnierzy WOT przez Warmińsko-Mazurski oddział NFZ poinformowała rzecznik Funduszu Magdalena Mil. Dodała, że szkolenie dotyczyło „obsługi systemu informatycznego ELC udostępnionego przez Centrum e-Zdrowia. System ten służy do monitorowania bazy łóżkowej w szpitalach, które leczą pacjentów z COVID-19”.

Mil dodała, że wojsko będzie pomagało w obsłudze systemu monitorującego bazę łóżek tylko tym szpitalom, które są zainteresowane taką pomocą.

„Na dzień dzisiejszy żołnierze WOT obsługują system ELC w 19 szpitalach, zaś w najbliższych dniach wesprą w tym zakresie jeszcze dwa pozostałe szpitale, które leczą pacjentów z COVID-19 w regionie Warmii i Mazur. Regionalna jednostka WOT-u skierowała do obsługi systemu 88 żołnierzy, którzy zmieniają się w systemie 12-godzinnym” – poinformowała we wtorek Mil.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x