12 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

23-latek zatrzymany. Jest podejrzany o uszkodzenia ciała i groźby karalne

Wiadomości23-latek zatrzymany. Jest podejrzany o uszkodzenia ciała i groźby karalne

Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

reklama

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Gietrzwałdzie wyjaśnili okoliczności i zatrzymali sprawcę spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych wobec 28-latka. Z policyjnych ustaleń wynika, że na początku listopada 2020 roku w pobliżu dworca kolejowego w Biesalu zaatakowany został 28-letni mężczyzna. Napastnik używając drewnianej nogi od stołu uderzał pokrzywdzonego po całym ciele, a następnie uciekł w nieznanym kierunku. Poszkodowany z obrażeniami trafił do szpitala, które na szczęście nie zagrażały jego życiu i zdrowiu.

Nad ustaleniem okoliczności, w których ranny został 28-latek pracowali policjanci z Gietrzwałdu. Funkcjonariusze w trakcie wyjaśniania okoliczności tego zdarzenia wpadli na trop 23-letniego mężczyzny. Sprawcą okazał się obecny partner kobiety, z którą w przeszłości był związany 28-latek. Mężczyźni byli ze sobą skonfliktowani. Ponadto wyszło na jaw, że 23-latek w dniu, kiedy zaatakował pokrzywdzonego, kierował telefonicznie wobec niego groźby pozbawienia życia.

Zapadł wyrok w sprawie rodziców znęcających się nad dziećmi
reklama

23-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowanie gróźb karalnych, do czego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonego.

Źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Zbiorowy gwałt w Olsztynie. Kobietę torturowali kombinerkami