fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 2 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Kolejne dewastacje kościołów w Olsztynie

Wiadomości Kolejne dewastacje kościołów w Olsztynie

Po dwóch przypadkach z ubiegłych tygodni, warmińsko-mazurski konserwator zabytków potwierdził kolejne dwa miejsca.

Nie milkną echa decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Przez kraj przeszła fala marszy, protestów i manifestacji. W Olsztynie równie dużo się działo:

Celem protestujących szybko stały się miejsca kultu religijnego w kraju. W Olsztynie, przez ostatnie dwa tygodnie, zdewastowano dwa kościoły, o których pisaliśmy tu: Kolejny kościół ofiarą wandalizmu w OlsztynieWulgarny napis na olsztyńskim kościele. Policyjni technicy zabezpieczyli dowody.

Warmińsko-Mazurski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Dariusz Barton, poinformował o kolejnych kościołach, które padły ofiarą aktów wandalizmu. Chodzi o kościół św. Józefa przy ulicy Jagiellońskiej na Zatorzu oraz kaplice przy kościele na ul. Bałtyckiej na Likusach. Zostały pomalowane hasłami nawiązującymi do trwających protestów i strajku kobiet. Jak udało nam się dowiedzieć, o ile w niektórych przypadkach napisy po prostu dało się zmyć, tak reszta wymaga zaawansowanych prac konserwatorskich.

Na ten moment nie udało się ustalić sprawców żadnego z tych zdarzeń.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

3 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


3 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

3
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x