fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

sobota, 28 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Posłanka Urszula Pasławska apeluje do rządu: „Zwolnijcie firmy z ZUS”

Wiadomości Posłanka Urszula Pasławska apeluje do rządu: "Zwolnijcie firmy z ZUS"

Polska gospodarka przez koronawirusa potrzebuje tlenu, jej agonia oznacza Polskę w ruinie – mówi posłanka Urszula Pasławska. – Żądamy, by rząd tu i teraz zwolnił firmy z ZUS, obniżył VAT – wprowadził pakiet dla przedsiębiorców PSL.

W środę 4.11 premier Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia. Nastroje w biznesie są gorsze niż wiosną. GUS podał, że blisko połowa przedsiębiorców z branż budowlanej, turystycznej i gastronomicznej przewiduje, że nie przetrwa do końca roku. Liczba niewypłacalności firm usługowych i hurtowni od stycznia do września wzrosła o połowę.

– Jeśli nic się nie zrobi, w pierwszej połowie 2021 roku przez Polskę przejdzie tsunami upadłości. Tymczasem małe i średnie firmy wytwarzają 50 proc. PKB, zarabiają na służbę zdrowia czy transfery społeczne. Rząd tu i teraz musi podać tlen przedsiębiorcom dotkniętym koronawirusem: zwolnić ze składek ZUS, obniżyć stawki VAT z 23 proc. do 15 proc. oraz z 8 proc. do 5 proc, zobligować ZUS do płacenia za L4 pracowników na kwarantannie – mówi Urszula Pasławska.

Politycy PSL przedstawili żądania w czwartek (5.11) na konferencji w Sejmie o pakiecie dla przedsiębiorców. Urszula Pasławska przypomina, że projekt ustawy o dobrowolnym ZUS PSL złożyło 4 grudnia 2019 r, o obniżce VAT – 22 czerwca br. – Wystarczy wyciągnąć projekty z sejmowej zamrażarki i pilnie wprowadzić w życie. Rozwiązania są kosztowne, ale lepsze niż krach gospodarczy – Polska w ruinie – mówi posłanka, – Innego wyjścia nie ma, trudne czasy wymagają odważnych decyzji.

Źródło: Biuro Poselskie Urszuli Pasławskiej

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x