fbpx
20 C
Olsztyn
środa, 16 czerwca, 2021
reklama

Posłanka Urszula Pasławska apeluje do rządu: „Zwolnijcie firmy z ZUS”

reklama
Wyślij przez
0

Polska gospodarka przez koronawirusa potrzebuje tlenu, jej agonia oznacza Polskę w ruinie – mówi posłanka Urszula Pasławska. – Żądamy, by rząd tu i teraz zwolnił firmy z ZUS, obniżył VAT – wprowadził pakiet dla przedsiębiorców PSL.

W środę 4.11 premier Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia. Nastroje w biznesie są gorsze niż wiosną. GUS podał, że blisko połowa przedsiębiorców z branż budowlanej, turystycznej i gastronomicznej przewiduje, że nie przetrwa do końca roku. Liczba niewypłacalności firm usługowych i hurtowni od stycznia do września wzrosła o połowę.

– Jeśli nic się nie zrobi, w pierwszej połowie 2021 roku przez Polskę przejdzie tsunami upadłości. Tymczasem małe i średnie firmy wytwarzają 50 proc. PKB, zarabiają na służbę zdrowia czy transfery społeczne. Rząd tu i teraz musi podać tlen przedsiębiorcom dotkniętym koronawirusem: zwolnić ze składek ZUS, obniżyć stawki VAT z 23 proc. do 15 proc. oraz z 8 proc. do 5 proc, zobligować ZUS do płacenia za L4 pracowników na kwarantannie – mówi Urszula Pasławska.

reklama

Politycy PSL przedstawili żądania w czwartek (5.11) na konferencji w Sejmie o pakiecie dla przedsiębiorców. Urszula Pasławska przypomina, że projekt ustawy o dobrowolnym ZUS PSL złożyło 4 grudnia 2019 r, o obniżce VAT – 22 czerwca br. – Wystarczy wyciągnąć projekty z sejmowej zamrażarki i pilnie wprowadzić w życie. Rozwiązania są kosztowne, ale lepsze niż krach gospodarczy – Polska w ruinie – mówi posłanka, – Innego wyjścia nie ma, trudne czasy wymagają odważnych decyzji.

Źródło: Biuro Poselskie Urszuli Pasławskiej


ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

Wysyłamy tylko ważne tematy dotyczące życia mieszkańców

Wyślij przez
0
reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze