fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Na budowie w Dywitach natrafiono na niewybuchy

Wiadomości Na budowie w Dywitach natrafiono na niewybuchy

Na placu budowy w podolsztyńskich Dywitach natrafiono w czwartek na kilkadziesiąt niewybuchów z czasów II wojny światowej. Do czasu usunięcia i unieszkodliwienia znaleziska przez saperów teren zabezpieczyła policja.

Jak poinformował podkom. Rafał Prokopczyk z olsztyńskiej policji, odkrycia kilkudziesięciu niewybuchów dokonała firma budowlana pracująca w pobliżu tzw. osiedla Sterowców na terenie gminy Dywity.

„Niewybuchy znajdowały się w bezpiecznej odległości od budynków mieszkalnych, w związku z czym nie była konieczna ewakuacja osób. Neutralizacją pocisków zajmą się wojskowi saperzy” – dodał.

Po odkryciu niebezpiecznego znaleziska na miejsce skierowany został policyjny patrol z rozpoznania minersko-pirotechnicznego, który zabezpieczył miejsce znaleziska przed dostępem osób postronnych.

Ze wstępnych oględzin wynika, że znaleziono m.in. kilkadziesiąt pocisków moździerzowych, pociski odłamkowe, granat moździerzowy, pocisk kumulacyjny i przeciwpancerny, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x