fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 2 grudnia, 2021
reklama

Warmińsko-mazurskie. Bez nowych ognisk zakażeń, dużo chorych w rodzinach

reklama

W woj. warmińsko-mazurskim odnotowano w środę 622 nowe przypadki zakażenia. Rzecznik wojewody Krzysztof Guzek powiedział, że większość zakażeń to osoby, których na badanie skierowali lekarze rodzinni. Nie odnotowano nowych większych ognisk zakażeń.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że w środę nie odnotowano żadnych większych ognisk zakażenia koronawirusem. „Zdecydowana większość zakażeń to osoby, które zgłosiły się do lekarzy POZ i ci lekarze skierowali swoich pacjentów na badania w kierunku koronawirusa” – powiedział Guzek.

Najwięcej zakażeń, 116 odnotowano w Olsztynie. W środę w mieście jest 1420 chorych osób. Rzecznik prasowa ratusza Marta Bartoszewicz poinformowała, że z powodu przypadków zakażenia lub kwarantanny z normalnego funkcjonowania wyłączone są cztery miejskie przedszkola, dwie szkoły specjalne i cztery szkoły podstawowe. Miasto nie odnotowuje przypadków zachorowań w placówkach prywatnych.

Czytaj też:  27-letni kierowca uderzył w budynek apteki
reklama

W Elblągu w środę potwierdzono 42 nowe zachorowania, co znaczy, że w tym mieście chorych jest 770 osób. Służby prasowe ratusza w Elblągu poinformowały w środę, że w szpitalu miejskim leży 59 covidowych pacjentów.

Minionej doby z powodu zakażenia koronawirusem w woj. warmińsko-mazurskim zmarło 9 osób w wieku od 45 do 92 lat. Guzek poinformował, że wszyscy zmarli cierpieli na choroby współistniejące.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama