fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 18 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Olsztyn. Internetowa zbiórka na ratowanie cmentarzy

Wiadomości Olsztyn. Internetowa zbiórka na ratowanie cmentarzy

Społeczny Komitet Ratowania Cmentarzy na Warmii i Mazurach organizuje w tym roku w internecie akcję zbiórki pieniędzy na ratowanie starych nagrobków i krzyży.

Link do zrzutki TUTAJ.

„Jako Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach, uważamy za bardzo ważne dbanie o dziedzictwo miejsca, w którym mieszkamy. Bardzo nam zależy, by zachować w jak najlepszym stanie cmentarze i nagrobki, a przez to i pamięć o ludziach, którzy zostali tam pochowani” – napisano w informacji o nietypowej, bo internetowej zbiórce pieniędzy na ratowanie starych nagrobków.

Członkowie Komitetu, ViP-y i wolontariusze od lat regularnie kwestowali na cmentarzach w Olsztynie. W tym roku ze względów bezpieczeństwa urządzono zbiórkę internetową na portalu zrzutka.pl

W 2019 roku do puszek Komitetu zebrano 23,5 tys. zł.

Od 2003 roku dzięki kwestom oraz wsparciu z budżetu Olsztyna możliwe było odnowienie około 300 nagrobków, kilkudziesięciu ogrodzeń grobów, krzyży i kutych krzyży.


Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x