-0 C
Olsztyn
czwartek, 21 listopada, 2024
reklama

Z delegacją z Chin o edukacji i biznesie

GalerieZ delegacją z Chin o edukacji i biznesie

Na Warmii i Mazurach gości delegacja z chińskiej prowincji Heilongjiang. Dyplomaci z Chińskiej Republiki Ludowej odwiedzili Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, a w planach mają jeszcze wizytę w lidzbarskiej specjalnej podstrefie ekonomicznej i zwiedzanie zakładu mleczarskiego Polmlek. Delegację podejmuje Anna Wasilewska z zarządu województwa.

Z delegacją z Chin o edukacji i biznesie Urząd Marszałkowski Galerie, Wiadomości

Goście na uniwersytecie spotkali się z prorektorem ds. kształcenia Jerzym Przyborowskim. Rozmawiali o szeroko rozumianej współpracy akademickiej – możliwościach wymiany studentów oraz porównania doświadczeń naukowych z zakresu rolnictwa (w prowincji są 2 duże uniwersytety rolnicze), ochrony środowiska i prawa międzynarodowego. Prorektor zaprezentował kierunki kształcenia prowadzone w języku angielskim.

– Warmia i Mazury to region, który ma wiele do zaoferowania zarówno pod względem przedsiębiorczości jak też bogatej oferty edukacyjnej – mówiła Anna Wasilewska z zarządu województwa. – Odległość dzieląca prowincję Heilongjiang i nasze województwo z pewnością wpływa na częstotliwość naszych kontaktów, ale mam nadzieję, że oferta UWM stanie się przyczyną do częstszych spotkań.

Delegatów z prowincji Heilongjiang interesują równiez możłiwości współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami z regionu. Między innymi chcą dowiedzieć się więcej o mechanizmach działania Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Szczególnie ważną dla gości branżą jest produkcja spożywcza, zwłaszcza przetwórstwo mleczarskie, dlatego odwiedzą podstrefę w Lidzbarku Warmińskim i zwiedzą firmę Polmlek.

– Zależy nam na zacieśnieniu współpracy z Warmią i Mazurami – mówił Du Yuxin, przewodniczący delegacji. – Mam nadzieję, że dzięki tej wizycie powstanie platforma współpracy i wymiany informacji pomiędzy naszymi regionami.

Prowincja Heilongjiang jest partnerem województwa warmińsko-mazurskiego. Porozumienie o ustanowieniu przyjaznych stosunków podpisano już 1995 roku. Od tego czasu odbyło się kilka spotkań zarówno na Warmii i mazurach jak i w prowincji Heilongjiang. Owocem współpracy było między innymi zaprezentowanie oferty inwestycyjnej województwa na Międzynarodowych Targach w Harbinie (stolicy prowincji) w 2009 roku.

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Tre
30 października 2014 20:35

Wasilewskiej przez 4 lata nie było widać, jakby kobieciny nie było, a nagle zrobiła się aktywna z okazji wyborów. Źle to o niej świadczy, bo znaczy, że aktywizuje się tylko dla doraźnych korzyści.

Herman
30 października 2014 16:42

może przywieźli forsę z gwarancji bankowych COVEC za autostradę A1 🙂

Polecane