fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 8 marca, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Organizacja ruchu przy olsztyńskich cmentarzach [KOMUNIKACJA MIEJSKA]

Artykuł sponsorowany Organizacja ruchu przy olsztyńskich cmentarzach

Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych w sąsiedztwie olsztyńskich cmentarzy będzie zmieniona organizacja ruchu. Zmiany będą obowiązywać od piątku (30 października) od godz. 23.30 do poniedziałku (2 listopada) do około godz. 4.00.

AKTUALIZACJA

„W związku z decyzją Rządu o zamknięciu cmentarzy w dniach 31 października – 2 listopada 2020 roku, informujemy, że nie będą uruchamiane specjalne linie autobusowe na cmentarze. W weekend będzie obowiązywał standardowy rozkład jazdy, taki jak w soboty i niedziele.

2 listopada 2020 roku olsztyńska komunikacja miejska będzie funkcjonowała według standardowego rozkładu jazdy „Dni robocze (od poniedziałku do piątku)” bez dodatkowych kursów planowanych w czasie Zaduszek.

Dodatkowo na linii nr 117 zawieszone zostaną kursy na cmentarz w Dywitach, które są realizowane zgodnie ze standardowym rozkładem jazdy. Autobusy linii nr 117 swoją trasę będą kończyły w Jakubowie.

W dniach 3-8 listopada 2020 roku olsztyńska komunikacja miejska będzie już funkcjonowała według wcześniej zaplanowanego na ten czas, wzmocnionego rozkładu jazdy (SZCZEGÓŁY PONIŻEJ).

Z uwagi na późną porę ogłoszenia przez Rząd decyzji o zamknięciu cmentarzy, z przystanków autobusowych nie zostaną zdjęte przed uroczystościami Wszystkich Świętych, rozkłady jazdy uwzględniające wcześniej zaplanowane wzmocnienie komunikacji miejskiej”.

Cmentarz przy ul. Wadąskiej (w Dywitach)

Kierowcy jadący w kierunku największej olsztyńskiej nekropolii muszą pamiętać, że w nocy z piątku na sobotę (z 30 na 31 października) ul. Wadąska – od skrzyżowania z al. Wojska Polskiego do wysokości parkingu przy cmentarzu – stanie się drogą jednokierunkową. Tylko od strony al. Wojska Polskiego będzie można dojechać własnym autem aż pod cmentarz. Od strony ul. Jagiellońskiej dojazd będzie możliwy tylko do Kieźlin (do głównej bramy cmentarza od tej strony będzie można dotrzeć wyłącznie środkami komunikacji miejskiej). Na całej ul. Wadąskiej w ruchu dwukierunkowym będą poruszały się wyłącznie pojazdy komunikacji miejskiej, taxi oraz rowery.

Cmentarz przy ul. Poprzecznej

W okresie Wszystkich Świętych (30 października – 2 listopada) do cmentarza przy ul. Poprzecznej będzie można dojechać ul. Zientary-Malewskiej i od ul. Borowej. Ulica Poprzeczna od wyjazdu z parkingu sklepu „Biedronka” do skrzyżowania z ul. Jagiellońską będzie drogą jednokierunkową (możliwość przejazdu wyłącznie w kierunku do Jagiellońskiej).

Ulice Cicha i Abramowicza będą wyłączone z ruchu. Poruszać się po nich będą mogły jedynie osoby mieszkające przy tej okolicy, autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i służby miejskie.

Ulica A. Erdmanowej – jak co roku – będzie udostępniona wyłącznie pieszym. Tam też będą ustawione stoiska ze zniczami i kwiatami. Inny dojazd do cmentarza będzie możliwy od strony północnej od ul. Borowej.

Zobacz szczegółową prezentację ze schematami TUTAJ.

Najsprawniej i najwygodniej będzie można dojechać do cmentarzy autobusem (poniżej schemat linii, szczegółowe informacje na www.zdzit.olsztyn.eu). Osoby, które zdecydują się na podróż własnym samochodem prosimy o zachowanie szczególnej ostrożność ze względu na dużo większy niż zwykle ruch pieszych, ale też samochodowy. Apelujemy o stosowanie się do zmienionego oznakowania oraz wykonywanie poleceń policjantów kierujących ruchem.

Należy nadmienić, że w tym roku ZDZiT w Olsztynie, operatorzy i służby włożyli ogromny wysiłek w organizację komunikacji miejskiej, by w okresie Wszystkich Świętych dowieźć mieszkańców na olsztyńskie nekropolie. Z powodu obostrzeń, w tym roku wzmożona komunikacja nie tylko rozpoczęła się wcześniej, bo już 24 października, ale potrwa o tydzień dłużej niż w latach ubiegłych, bo aż do 8 listopada.

Organizacja ruchu przy olsztyńskich cmentarzach Organizacja ruchu przy olsztyńskich cmentarzach

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x