fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Drogowcy unieważnili przetarg na obwodnicę Olsztyna i Dywit

Wiadomości Drogowcy unieważnili przetarg na obwodnicę Olsztyna i Dywit

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie unieważniła postępowania przetargowe na wykonanie dokumentacji dla obwodnic Szczytna oraz Olsztyna i Dywit. Powodami są wykluczenia firm albo oferta przewyższająca przewidziany na inwestycje budżet – podała GDDKiA.

Jak poinformował we wtorek rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki, unieważnienie dotyczy postępowań przetargowych na wykonanie dokumentacji obwodnic Szczytna w ciągu dróg krajowych nr 53, 57 i 58 oraz północnej obwodnicy Olsztyna i obwodnicy Dywit w ciągu drogi krajowej nr 51.

W przypadku obwodnicy Szczytna powodem unieważnienia jest wykluczenie z postępowania jedynego wykonawcy, który złożył ofertę. Wykonaniem zadania zainteresowana była firma Mosty Katowice, która zaoferowała wykonanie dokumentacji za 5 mln 70 tys. zł. Wykonawca został wykluczony, ponieważ – jak podała GDDKiA – firma przedstawiła informacje wprowadzające w błąd zamawiającego, a mogące mieć istotny wpływ na podejmowane decyzje.

Jeśli chodzi o obwodnicę Olsztyna i Dywit, to zainteresowane wykonaniem tego zadania były dwie firmy. Niższą cenę, bo 4 mln 710 tys. 900 zł zaoferowała firma Mosty Katowice, a wyższą – 11 mln 562 tys. zł firma Transprojekt Gdański.

Z postępowania przetargowego drogowcy wykluczyli firmę Mosty Katowice. W ocenie GDDKiA firma, podobnie jak w przypadku przetargu na dokumentację Szczytna, przedstawiła informacje wprowadzające w błąd. Cena oferty najkorzystniejszej, jaka pozostała po wykluczeniu jednego wykonawcy, wyniosła 11 mln 562 tys. zł i przewyższyła kwotę, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji. Wykonawcy mogą w terminie do 6 listopada odwołać się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej – wyjaśnił Głębocki.

Obwodnice Szczytna oraz Olsztyna i Dywit to zadania w województwie warmińsko-mazurskim realizowane w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W ramach tego Programu przygotowywane są jeszcze obwodnice Gąsek, Pisza oraz Smolajn. W ramach Programu powstanie w całym kraju w sumie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x