fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Kara więzienia w zawieszeniu dla byłego dyrektora olsztyńskiego szpitala

Wiadomości Kara więzienia w zawieszeniu dla byłego dyrektora olsztyńskiego szpitala

Na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania skazał we wtorek sąd rejonowy w Olsztynie b. dyrektora szpitala za przekroczenie uprawnień. Sąd uznał go winnym tego, że pobierając pełne wynagrodzenie za pracę w szpitalu, prowadził jednocześnie zajęcia w szkole policyjnej.

Wyrok nie jest prawomocny.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie, kierując do sądu w 2017 roku akt oskarżenia przeciwko Januszowi Ch., sformułowała wobec niego pięć zarzutów.

Pierwszy i zarazem najcięższy zarzut miał polegać na wyrządzeniu znacznej szkody (w łącznej wysokości ponad 760 tys. zł) w majątku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie. Chodzi o lata 2012-13. Janusz Ch., który był wówczas dyrektorem Centrum Onkologii, miał zaniedbać sprawy majątkowe szpitala. Chodziło m.in. o umowę dzierżawy ze Szpitalem Wojskowym w Ełku, na terenie którego miał powstać ośrodek radioterapii. Ostatecznie go nie zbudowano, a Centrum Onkologii, którym kierował Janusz Ch. miało, według śledczych, ponieść z tego tytułu bezzasadne koszty.

Cztery pozostałe zarzuty dotyczyły przekroczenia uprawnień w związku z pobieraniem pełnego wynagrodzenia za pracę w szpitalu i prowadzeniem w tym samym czasie zajęć dydaktycznych u innego pracodawcy – w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Sąd Rejonowy w Olsztynie uniewinnił Janusza Ch. od najpoważniejszego zarzutu dotyczącego wyrządzenia znacznej szkody w majątku szpitala.

Tym samym wyrokiem sąd uznał Janusza Ch. za winnego popełnienia pozostałych zarzucanych mu czynów związanych z pobieraniem pełnego wynagrodzenia za pracę w szpitalu i prowadzeniem w tym samym czasie zajęć w szkole policyjnej.

Janusz Ch. został za to skazany na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania tej kary na okres dwóch lat tytułem próby. Sąd orzekł wobec oskarżonego także karę grzywny w kwocie 10 tys. zł oraz obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego szpitala. Musi zwrócić placówce kwotę ponad 28 tys zł.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x