fbpx

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 24 lutego, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

Bekowisko jeleni na Warmii i Mazurach

Wiadomości Bekowisko jeleni na Warmii i Mazurach

W trakcie jesiennych spacerów po lasach Nadleśnictwa Młynary (RDLP w Olsztynie) obok wspaniałych widoków złotej jesieni możemy usłyszeć charakterystyczne odgłosy przypominające bekanie – to godowe odgłosy wydawane przez daniele byki.

To właśnie w październiku odbywa się okres godowy danieli zwany bekowiskiem. Ten azjatycki przybysz z rodziny jeleniowatych został sprowadzony na nasze tereny już w XVIII wieku. Populacja danieli hodowana przez leśników, w naturalnych warunkach na terenie Nadleśnictwa Młynary, szacowana jest obecnie na ponad 80 osobników. Na terenie całej RDLP w Olsztynie populacja danieli szacowana jest na 2000 osobników.

 

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x