fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warmińsko-mazurskie. Rekordowa liczba zakażeń

Wiadomości Warmińsko-mazurskie. Rekordowa liczba zakażeń

W poniedziałek w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano rekordową liczbę 370 zakażeń koronawirusem. Nowe ogniska choroby powstały m.in. w hospicjum w Olsztynie i szpitalu powiatowym w Piszu – poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował w poniedziałek, że w regionie potwierdzono 370 nowych przypadków zakażenia kronawirusem. To najwięcej odnotowanych dotąd przypadków w regionie.

Nowe ogniska choroby to drużyna siatkarska AZS Olsztyn, o czym zespół ten informował już w piątek wieczorem oraz hospicjum w Olsztynie i szpital powiatowy w Piszu. Ta ostatnia placówka jest szpitalem z oddziałem zakaźnym, gdzie od wiosny wskazywano możliwość leczenia zakażonych koronawirusem.

„W hospicjum w Olsztynie odnotowano dotąd 10 przypadków zakażenia” – dodał Guzek. Hospicjum, w którym wykryto ognisko koronawirusa leczy chorych zarówno w siedzibie hospicjum, jak też w trybie hospicjum domowego wspomaga rodziny osób poważnie chorych.

Guzek w rozmowie powiedział, że wciąż nie zapadła decyzja o lokalizacji szpitala polowego w regionie. „Trwają w tej sprawie konsultacje” – powiedział Guzek i dodał, że na razie w regionie nie brakuje łóżek. Według najnowszych danych wojewody na Warmii i mazurach jest 738 łóżek covidowych, z których zajętych jest 315 z nich. Szpitale w regionie mają do dyspozycji 45 respiratorów, obecnie korzysta z nich 23 pacjentów.

W poniedziałek poinformowano o śmierci dwóch osób z regionu, obie cierpiały na choroby współistniejące. W sumie od początku pandemii w woj. warmińsko-mazurskim zmarło 78 osób.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoPAP
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x