25 C
Olsztyn
niedziela, 16 czerwca, 2024
reklama

Przy złodzieju perfum znaleźli też narkotyki

WiadomościPrzy złodzieju perfum znaleźli też narkotyki

Kryminalni zatrzymali 38-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież perfum w miejscowym sklepie. Jak się okazało miał przy sobie także kilka woreczków strunowych z marihuaną.

reklama

Piscy policjanci interweniowali w jednym z miejscowych sklepów samoobsługowych, gdzie pracownik ochrony zatrzymał mężczyznę podejrzanego o kradzież perfum wartości ponad 300 złotych.

Na miejscu kryminalni w rozmowie z pracownikiem ochrony ustalili, że podczas przeglądania zapisu monitoringu dostrzegł mężczyznę, który schował pod kurtkę perfumy i wyszedł ze sklepu nie płacąc za nie. Teraz zauważył tego samego mężczyznę przed sklepem i zatrzymał go. Był to dobrze znany funkcjonariuszom, z wcześniejszych kradzieży, 38-letni mieszkaniec Pisza. Znaleziono przy nim sześć torebek strunowych z suszem roślinnym. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to marihuana.

reklama

38-latek będzie odpowiadał za wykroczenie kradzieży perfum. Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że zabezpieczony susz to marihuana wówczas mężczyzna ten usłyszy jeszcze zarzut posiadania środków odurzających. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających będzie odpowiadał 19-letni mieszkaniec Orzysza zatrzymany przez piskich kryminalnych tego samego dnia.

W jego mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli susz roślinny, który przechowywany był w słoiku ukrytym między ubraniami w szafie, w foliowym woreczku oraz w opakowaniu po chipsach stojącym na biurku. Wstępne testy wykazały, że są to konopie indyjskie. Śledczy zabezpieczyli znaleziony susz, a następnie zważyli. Okazało się, że 19-latek posiadał ponad 80 gramów marihuany.

reklama

Jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że zabezpieczony susz to marihuana wówczas 19-latek będzie odpowiadał za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. Grozi za to kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pisz

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane