fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 25 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Firmie transportowej skradziono 5 busów w 2 dni. Właściciel zakładu mechanicznego dorabiał kluczyki

Wiadomości Firmie transportowej skradziono 5 busów w 2 dni. Właściciel zakładu mechanicznego dorabiał...

Jeden z olsztyńskich przedsiębiorców odstawił swoje busy do warsztatu samochodowego w Ostrzeszewie. 

Do kradzieży doszło w nocy, z piątku na sobotę w Ostrzeszewie. W poniedziałek sprawa została zgłoszona na policję, by wieczorem, tego samego dnia, już namierzono jeden ze skradzionych busów. We wtorek sprawca został zatrzymany.

Jedno z aut posiadało nadajnik GPS, który złodzieje rozmontowali, jednak za późno, gdyż policja już znała ich miejsce pobytu. Sprawna akcja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania sprawców, w tym właściciela warsztatu z Ostrzeszewa.

Jak się okazało mężczyzna dorabiał kluczyki do aut. Łącznie ukradł 5 pojazdów typu bus, marki Mercedes oraz Iveco, których wartość sięgała 250 tys. zł.

Skradzione auta w większości ukrywano pomiędzy pojazdami kurierskimi na okolicznych parkingach. Tylko dwa z nich znajdowały się na prywatnej posesji.

Z policyjnych ustaleń wynika, że część skradzionych aut miała pozmieniane tablice rejestracyjne, a także pozrywane naklejki z logotypem firmy, dla której świadczone były usługi transportowe. Takie działania miały na celu uniemożliwienie właścicielowi zidentyfikowanie swojej własności.

44-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna swoje zachowanie tłumaczył chęcią zemsty na właścicielu aut.

Dziś podejrzanego przesłuchano w Prokuraturze Olsztyn-Południe, a następnie zwolniono. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem, za co zgodnie z kodeksem karnym może grozić mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Lubię to 2
Nie lubię 1

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


1 Komentarz
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Bezpłatna pomoc dla osób ukaranych w olsztyńskich protestach

Okręgowa Izba Radców Prawnych w Olsztynie postanowiła włączyć się w pomoc osobom ukaranym mandatami w trakcie protestów, oferując im nieodpłatną pomoc prawną. Protesty i manifestacje...

Przeczytaj także:

1
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x