27 C
Olsztyn
środa, 7 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W centrum Olsztyna stanął namiot Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

WiadomościW centrum Olsztyna stanął namiot Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

Przed gmachem sądu okręgowego przy ul. Dąbrowszczaków w Olsztynie ustawiono namiot, w którym mogą oczekiwać osoby, które z powodu pandemii nie mogą od razu wejść do budynku np. z powodu zbyt dużej liczby interesantów.

reklama

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski poinformował, że do budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie wpuszczane są pojedynczo osoby, które m.in. poddadzą się pomiarowi temperatury ciała oraz stawią się nie wcześniej niż na 15 minut przed wyznaczoną godziną stawiennictwa na rozprawę.

„Aby, w przypadku złej pogody, interesanci nie musieli czekać w kolejce w chłodzie i deszczu tuż przed wejściem do budynku sądu strażacy ustawili we wtorek namiot, który został udostępniony przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyn” – poinformował rzecznik sądu.

reklama

Dodał, że w namiocie zostaną ustawione krzesełka. „Liczymy, że dzięki temu obsługa petentów będzie przebiegała sprawniej, a oni sami zyskają bardziej komfortowe warunki oczekiwania na załatwienie sprawy w sądzie” – dodał rzecznik sądu.

Sędzia Dąbrowski-Żegalski dodał, że kierownictwo Sądu Okręgowego w Olsztynie wydało zarządzenie, w którym do odwołania wstrzymana została osobista obsługa interesantów w Punkcie Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego.

reklama

„Zapytania o karalność można teraz składać do urny znajdującej się w przedsionku budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie lub przesyłać drogą mailową na adres sądu. Powyższa decyzja wynika z zaostrzającej się sytuacji pandemicznej” – wyjaśnił rzecznik sądu.

W centrum Olsztyna stanął namiot Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia