0
2.3 C
Olsztyn
wtorek, 24 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

W centrum Olsztyna stanął namiot Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

WiadomościW centrum Olsztyna stanął namiot Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

Przed gmachem sądu okręgowego przy ul. Dąbrowszczaków w Olsztynie ustawiono namiot, w którym mogą oczekiwać osoby, które z powodu pandemii nie mogą od razu wejść do budynku np. z powodu zbyt dużej liczby interesantów.

reklama

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski poinformował, że do budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie wpuszczane są pojedynczo osoby, które m.in. poddadzą się pomiarowi temperatury ciała oraz stawią się nie wcześniej niż na 15 minut przed wyznaczoną godziną stawiennictwa na rozprawę.

„Aby, w przypadku złej pogody, interesanci nie musieli czekać w kolejce w chłodzie i deszczu tuż przed wejściem do budynku sądu strażacy ustawili we wtorek namiot, który został udostępniony przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyn” – poinformował rzecznik sądu.

reklama

Dodał, że w namiocie zostaną ustawione krzesełka. „Liczymy, że dzięki temu obsługa petentów będzie przebiegała sprawniej, a oni sami zyskają bardziej komfortowe warunki oczekiwania na załatwienie sprawy w sądzie” – dodał rzecznik sądu.

Sędzia Dąbrowski-Żegalski dodał, że kierownictwo Sądu Okręgowego w Olsztynie wydało zarządzenie, w którym do odwołania wstrzymana została osobista obsługa interesantów w Punkcie Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego.

„Zapytania o karalność można teraz składać do urny znajdującej się w przedsionku budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie lub przesyłać drogą mailową na adres sądu. Powyższa decyzja wynika z zaostrzającej się sytuacji pandemicznej” – wyjaśnił rzecznik sądu.

W centrum Olsztyna stanął namiot Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

Przeczytaj także

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak worki foliowe usprawniają pakowanie w e-commerce?

Każde opóźnienie podczas pakowania zwiększa koszty i ryzyko błędów.

Czy prywatne przedszkole to dobra inwestycja w rozwój dziecka?

Różnice między przedszkolem prywatnym a publicznym.

Wnętrze, do którego chce się wracać. Jak urządzić przytulne mieszkanie?

W dzisiejszym zabieganym świecie coraz bardziej cenimy wnętrza „z duszą”.

Zastosowanie folii pryzmowej

Co to jest folia do pryzm?

Giełda kolekcjonerska w Olsztynie. Sprawdź, czy twoje pamiątki mają wartość

III Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska odbędzie się w niedzielę 22 lutego w godzinach 9:00–13:00.

Żabson po raz pierwszy wystąpi na Kortowiadzie!

Wyjątkowa postać na polskiej scenie rapowej.

III Olsztyńska Giełda Kolekcjonerska już 22 lutego

Spotkanie kolekcjonerów i pasjonatów historii.

W Olsztynie otwiera się nowe miejsce rozrywki. Pierwsze tego typu miejsce w Polsce

Nowa rozrywka w Olsztynie na starówce zaskakuje formułą.

Masz je w domu i nawet o tym nie wiesz. Ile naprawdę są warte?

Co sprawia, że jedne okazy mają wartość, a inne nie?
reklama
reklama