14 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

W centrum Olsztyna stanął namiot Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

WiadomościW centrum Olsztyna stanął namiot Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

Przed gmachem sądu okręgowego przy ul. Dąbrowszczaków w Olsztynie ustawiono namiot, w którym mogą oczekiwać osoby, które z powodu pandemii nie mogą od razu wejść do budynku np. z powodu zbyt dużej liczby interesantów.

reklama

Rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski poinformował, że do budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie wpuszczane są pojedynczo osoby, które m.in. poddadzą się pomiarowi temperatury ciała oraz stawią się nie wcześniej niż na 15 minut przed wyznaczoną godziną stawiennictwa na rozprawę.

“Aby, w przypadku złej pogody, interesanci nie musieli czekać w kolejce w chłodzie i deszczu tuż przed wejściem do budynku sądu strażacy ustawili we wtorek namiot, który został udostępniony przez Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Urzędu Miasta Olsztyn” – poinformował rzecznik sądu.

reklama

Dodał, że w namiocie zostaną ustawione krzesełka. “Liczymy, że dzięki temu obsługa petentów będzie przebiegała sprawniej, a oni sami zyskają bardziej komfortowe warunki oczekiwania na załatwienie sprawy w sądzie” – dodał rzecznik sądu.

Sędzia Dąbrowski-Żegalski dodał, że kierownictwo Sądu Okręgowego w Olsztynie wydało zarządzenie, w którym do odwołania wstrzymana została osobista obsługa interesantów w Punkcie Informacyjnym Krajowego Rejestru Karnego.

“Zapytania o karalność można teraz składać do urny znajdującej się w przedsionku budynku Sądu Okręgowego w Olsztynie lub przesyłać drogą mailową na adres sądu. Powyższa decyzja wynika z zaostrzającej się sytuacji pandemicznej” – wyjaśnił rzecznik sądu.

reklama

W centrum Olsztyna stanął namiot Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia