2.8 C
Olsztyn
niedziela, 22 grudnia, 2024
reklama

Łęgucki Młyn czeka na kupca

WiadomościŁęgucki Młyn czeka na kupca

Właściciel byłego rządowego ośrodka wypoczynkowego w Łęguckim Młynie, Powiat Olsztyński, ponownie ogłosił I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż tej nieruchomości. Oferta jest atrakcyjna nie tylko ze względu na historię obiektu, który był ulubionym miejscem spotkań dygnitarzy PRL-u.

Łęgucki Młyn czeka na kupca
Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Ośrodek Wypoczynkowy w Łęguckim Młynie to nieruchomość o łącznej powierzchni prawie 7,5 ha. Odnajdziemy go na kolonii wsi Łęguty w gminie Gietrzwałd. – Położenie jest niewątpliwym atutem tej nieruchomości. Zaledwie 30 km od stolicy regionu, z dobrym dojazdem drogą wojewódzką nr 531 z Łukty do Podlejek. Okolice to czyste lasy i rzeka oraz bezpośredni dostęp do linii brzegowej jeziora Łęguty. W niedalekim sąsiedztwie znajdują się atrakcje turystyczne jak choćby leśne arboretum w Kudypach, rezerwat bobrów na Pasłęce, Sanktuarium Maryjne z cudownym źródełkiem w Gietrzwałdzie na Szlaku Świętej Warmii, zabytkowe fortyfikacje z początku XX wieku w Tomarynach i pole golfowe w Naterkach – przekonuje Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Obserwujemy, jak zmienia się rynek nieruchomości w naszym regionie. Okazuje się, że rośnie zainteresowanie zarówno gruntami, jak i budynkami, głównie mieszkaniami. Odbieramy też telefony z pytaniami o nieruchomości będące majątkiem Powiatu. Mam nadzieję, że Łęgucki Młyn znajdzie wkrótce nowego gospodarza, bo to naprawdę posiadłość z dużym potencjałem – dodaje starosta.

Nieruchomość znajduje się na Obszarze Chronionego Krajobrazu Lasów Taborskich, obszarze ptasim Natura 2000 – Dolina Pasłęki i obszarze siedliskowym Natura 2000 – Rzeka Pasłęka. Część posiadłości znajduje się też na terenie rezerwatu przyrody – ostoi bobrów na rzece Pasłęce. Otoczenie stanowią tereny leśne, brzeg jeziora Łęguty oraz w oddali zabudowane grunty wsi Łęguty. Nieruchomość znajduje się na terenie, dla którego brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zostały natomiast określone sposoby użytkowania. – Zabudowana nieruchomość, o której mowa oznaczona jest w ewidencji gruntów obrębu Łęguty numerami działek: 30/12, 30/13 i 30/14, KW nr OL1O/00132376/3. W zmianie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Gietrzwałd działki nr 30/12 i 30/13 przewidziane są pod tereny usług turystycznych i sportu, a działka nr 30/14 przewidziana jest w częściach pod tereny usług turystycznych i sportu oraz tereny leśne – mówi Agnieszka Bazarnik z Wydziału Gospodarki Nieruchomościami w olsztyńskim Starostwie Powiatowym.

Nieruchomość jest uzbrojona w infrastrukturę techniczną obejmującą sieci: wodociągową – zasilaną z własnego ujęcia i hydroforni, elektroenergetyczną, kanalizacyjną – szambo, c.o. i c.w. z lokalnej kotłowni.

Cena wywoławcza wynosi 3,5 mln zł. Sprzedaż zwolniona jest z podatku VAT. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium wniesionego w pieniądzu w wysokości 350 tys. zł na konto Starostwa Powiatowego w Olsztynie GETIN NOBLE BANK S.A. nr 46 1560 0013 2013 1105 7000 0003, z takim wyprzedzeniem, aby 9 listopada 2020 roku pieniądze znajdowały się na ww. koncie. Przetarg odbędzie się 12 listopada 2020 r. o godz. 9:00 w sali sesyjnej w Starostwie Powiatowym w Olsztynie przy Pl. Bema 5.

Pełna treść ogłoszenia o przetargu wywieszona została na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Olsztynie, Urzędu Gminy w Gietrzwałdzie oraz na stronach internetowych: www.powiat-olsztynski.pl, bip.powiat-olsztynski.ploraz w serwisie internetowym www.monitorurzedowy.pl.Szczegółowe informacje o nieruchomości będącej przedmiotem sprzedaży można uzyskać pod numerem telefonu 89 521 05 29.

Łęgucki Młyn czeka na kupca
Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe
Łęgucki Młyn czeka na kupca
Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe
Łęgucki Młyn czeka na kupca
Autor zdjęcia: Starostwo Powiatowe

Źródło: Starostwo powiatowe

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane