26 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Zarzuty dla 25-latka za kradzież 132 puszek piwa

WiadomościZarzuty dla 25-latka za kradzież 132 puszek piwa

W ciągu miesiąca wielokrotnie odwiedzał jeden z piskich marketów, co zarejestrowały kamery monitoringu. Za każdym razem wynosił zgrzewkę piwa nie płacąc za towar. W ten sposób dokonał kradzieży 132 puszek tego alkoholu o łącznej wartości ponad 250 złotych. Do tego w innym sklepie ukradł drogie perfumy chowając je pod bluzą. 25-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży.

reklama

Zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży usłyszał 25-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna w ciągu miesiąca dokonał 12 kradzieży w miejscowym markecie i sklepie kosmetycznym. Ze sklepu samoobsługowego za każdym razem wynosił zgrzewkę 12 sztuk piwa stojącego przy drzwiach. Działał zawsze w ten sam sposób. Wykorzystywał moment, kiedy klient wychodził ze sklepu. Wówczas wchodził do środka, zabierał zgrzewkę i wychodził. W ten sposób dokonał kradzieży 132 puszek piwa o łącznej wartości ponad 250 złotych.

Ten sam 25-latek odwiedził też samoobsługowy sklep kosmetyczny w Piszu, gdzie dokonał kradzieży perfum o wartości blisko 400 złotych. Schował je pod bluzę i nie płacąc za nie wyszedł wykorzystując nieuwagę personelu.

reklama

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że 25-latek dokonywał kradzieży w krótkich odstępach czasu. Do tego działał w podobny sposób popełniając kilkanaście umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu. Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży 132 sztuk piwa i perfum o łącznej wartości ponad 600 złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjantom powiedział, że alkohol wypił sam. Nie pamięta natomiast co stało się z perfumami.

Już po raz kolejny w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy pomógł monitoring. Mieszkańcowi Pisza, którego zarejestrowały sklepowe kamery, grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane