fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

piątek, 27 listopada, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Zarzuty dla 25-latka za kradzież 132 puszek piwa

Wiadomości Zarzuty dla 25-latka za kradzież 132 puszek piwa

W ciągu miesiąca wielokrotnie odwiedzał jeden z piskich marketów, co zarejestrowały kamery monitoringu. Za każdym razem wynosił zgrzewkę piwa nie płacąc za towar. W ten sposób dokonał kradzieży 132 puszek tego alkoholu o łącznej wartości ponad 250 złotych. Do tego w innym sklepie ukradł drogie perfumy chowając je pod bluzą. 25-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży.

Zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży usłyszał 25-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna w ciągu miesiąca dokonał 12 kradzieży w miejscowym markecie i sklepie kosmetycznym. Ze sklepu samoobsługowego za każdym razem wynosił zgrzewkę 12 sztuk piwa stojącego przy drzwiach. Działał zawsze w ten sam sposób. Wykorzystywał moment, kiedy klient wychodził ze sklepu. Wówczas wchodził do środka, zabierał zgrzewkę i wychodził. W ten sposób dokonał kradzieży 132 puszek piwa o łącznej wartości ponad 250 złotych.

Ten sam 25-latek odwiedził też samoobsługowy sklep kosmetyczny w Piszu, gdzie dokonał kradzieży perfum o wartości blisko 400 złotych. Schował je pod bluzę i nie płacąc za nie wyszedł wykorzystując nieuwagę personelu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy ustalili, że 25-latek dokonywał kradzieży w krótkich odstępach czasu. Do tego działał w podobny sposób popełniając kilkanaście umyślnych wykroczeń przeciwko mieniu. Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży 132 sztuk piwa i perfum o łącznej wartości ponad 600 złotych. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Policjantom powiedział, że alkohol wypił sam. Nie pamięta natomiast co stało się z perfumami.

Już po raz kolejny w ustaleniu i zatrzymaniu sprawcy pomógł monitoring. Mieszkańcowi Pisza, którego zarejestrowały sklepowe kamery, grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
ŹródłoKWP Olsztyn
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

7-letni Bruno z Olsztyna walczy z rakiem. Nie ma wiele czasu

Bruno Pressler-Wigura z Olsztyna toczy swoją trzecią walkę z nowotworem. Stosowana do tej pory chemioterapia nie przyniosła efektów. Link do zbiórki: www.siepomaga.pl/bruno Bruno to 7-latek z...

Noc Naukowców z EIT Food

27 listopada już po raz 15. będziemy obchodzić Europejską Noc Naukowców! Z tej okazji badacze z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie...

Nie musisz dłużej obawiać się o tlen. W Olsztynie powstało Pogotowie Tlenowe

Szpitale nie są w stanie zapewnić każdemu dostępu do tlenu. Na szczęście Pogotowie Tlenowe, które funkcjonuje 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu...

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x