Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
8 C
Olsztyn
poniedziałek, 9 Grudzień, 2019

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

Odliczanie do 24. finału WOŚP-u

reklama

Wtorkowa (5.01) konferencja olsztyńskiego sztabu w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym zapowiedziała zbliżający się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W najbliższą niedzielę, 10 stycznia, zagra ona po raz 24. 

W tym roku Wielka Orkiestra ponownie zbiera fundusze na zakup urządzeń dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewniania godnej opieki medycznej seniorów. Tylko w czasie poprzedniego finału w naszym mieście zebrano ponad 241 tys. złotych. W tym roku na ulicach Olsztyna spotkamy aż 410 wolontariuszy.

reklama

– Każdy będzie mieć na sobie czerwoną koszulkę – przypomina Bogusława Trepanowska z olsztyńskiego sztabu. – Oczywiście nieodłącznym atrybutem jest puszka z banderolą i identyfikator ze zdjęciem osoby zbierającej pieniądze. Należy pamiętać o tym, że wolontariusze nie będą pukać do mieszkań. Będzie można ich spotkać przede wszystkim na olsztyńskich ulicach.

Skutki orkiestrowych zbiórek odczuli także lekarze i przede wszystkim pacjenci placówek medycznych z Olsztyna – do szpitala dziecięcego od początku organizowania finałów WOŚP-u trafił sprzęt medyczny o wartości ok. 8,5 mln zł, a szpital miejski od 2013 roku otrzymał wyposażenie medyczne za około 800 tys. zł.

W tym roku do Orkiestry tradycyjnie przyłącza się Olsztyn. Atrakcji nie zabranie, a będzie w czym wybierać – koncerty, wystawy, kiermasze, pokazy taneczne i wiele innych. Pełny program imprez i wydarzeń organizowanych w Olsztynie w ramach tegorocznego finału WOŚP-u znajdziesz TUTAJ.

reklama

grudzień, 2019

15GRU10:50I Bieg Mikołajów w Olsztynie – XI Warmiński Jarmark ŚwiątecznyOlsztyn

Co? Gdzie? Kiedy? w Olsztynie. Zobacz nasz kalendarz wydarzeń TUTAJ
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

Konkurs

Warte uwagi

Świąteczna oferta pracy. Zarabiaj w Holandii. Bonus 390 Euro!

Potrzebujesz na święta dorobić trochę gotówki? Marzy Ci się wyjazd za granicę? Biuro pracy Axidus oferuje możliwość miesięcznego wyjazdu w ramach pracy dodatkowej do...

Znany celebryta będzie walczył na Gali MMA w Olsztynie! Czy przegra?

Pochodzący z Olsztyna zawodnik 13 grudnia wystąpi na gali Celtic Gladiator w Olsztynie! Bilety dostępne na: KupBilecik.pl Dla Alana Kwiecińskiego (27 l.) będzie to czwarta walka,...

Gala MMA wraca do Olsztyna! Hala Urania już 13 grudnia

Już 13 grudnia, o godzinie 19, w Hali Uranii odbędzie się 26 edycja gali MMA Celtic Gladiator. Po rocznej przerwie, gladiatorzy powracają do Olsztyna. Celtic...

RABATOL.PL

X