23 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Trudna sytuacji budżetu Olsztyna, a prezydent zatrudnia doradcę bez kompetencji?

WiadomościTrudna sytuacji budżetu Olsztyna, a prezydent zatrudnia doradcę bez kompetencji?

Olsztyński radny, Mirosław Arczak, nie kryje swojego zdziwienia brakiem przedstawienia zakresu obowiązków nowego pełnomocnika prezydenta miasta, Piotra Grzymowicza.

reklama

Na swoim Facebooku, radny Arczak opublikował wpis, odnoszący się do nowego Pełnomocnika Prezydenta Olsztyna ds. Promocji, Kultury i Sportu, Bogusława Żmijewskiego:

“Nowy Pełnomocnik Prezydenta od miesiąca nie ma opisanego zakresu obowiązków. Odczekałem symboliczne 30 dni i wciąż nic. Wysłałem więc dziś interpelację do Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, aby wiedzieć jak zadania nowego urzędnika wpiszą się w kompetencje już istniejących wydziałów od promocji, kultury i sportu oraz jakie były powody tworzenia nowego etatu w obecnej trudnej sytuacji budżetu Miasta. Muszę to wiedzieć także dlatego, że jestem członkiem komisji Rady Miasta zajmujących się: 1. kulturą, 2. sportem, 3. promocją” – czytamy we wpisie radnego.

reklama

W tym samym poście, wytyka on również problemy, które jego zdaniem trawią miasto:

“W ogólnej skali Miasta Miasto Olsztyn jest to o tyle ciekawe, że od wielu lat są to obszary wyjątkowo zaniedbane, bo prowadzone bez strategicznego podejścia i realizowania długofalowych działań. Wszelkie starania/pytania o takie strategie są zbywane, umniejszane albo tłumaczone brakiem potrzeb.”

reklama

 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ala
4 marca 2021 10:00

Może to jakiś koleś albo krajan?

Polecane
Ogłoszenia