fbpx
19 C
Olsztyn
czwartek, 13 maja, 2021
reklama

Walczą z hazardem mimo pandemii

reklama

W ciągu kilku dni warmińsko-mazurscy funkcjonariusze KAS zatrzymali 9 automatów do gier.

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze KAS z Elbląga otrzymali informacje od policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu o ujawnieniu automatów do gier hazardowych. Po udaniu się na miejsce, przeprowadzili eksperyment w zakresie legalności urządzania gier na automatach.

Walczą z hazardem mimo pandemii
Autor zdjęcia: KAS

reklama

Punkt gier znajdował się w ogólnodostępnym miejscu, usytuowany był w obrębie innych sklepów, w pawilonie po byłym kiosku owocowo-warzywnym. Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że dwa automaty są włączone a jeden nieczynny. Obiekt był monitorowany dwiema kamerami od wewnątrz i jedną zewnętrzną. Drzwi wyposażone były w elektroniczny wizjer, na którym wyświetlany był wizerunek osób, potencjalnych klientów punktu gier. Z kolei w poniedziałek 12 października 2020 r. funkcjonariusze KAS z Olsztyna zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych . Mimo trwającego zagrożenia epidemicznego w centrum Szczytna działał nielegalny salon, gdzie dostęp do środka był możliwy tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z obsługą lokalu. Przeprowadzony na miejscu eksperyment procesowy oraz przesłuchanie świadków jednoznacznie potwierdziły nielegalny charakter urządzeń.

W obu przypadkach ujawnione automaty zostały zajęte jako dowody rzeczowe, a sprawę prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie.

Walczą z hazardem mimo pandemii
Autor zdjęcia: KAS

Walczą z hazardem mimo pandemii
Autor zdjęcia: KAS

Źródło: KAS

reklama

Najnowsze wiadomości

Polecane

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze